بودجه اختصاص یافته به توسعه فرهنگ ایثار و شهادت لغو شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی بودجه اختصاص یافته به توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را لغو کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس با بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه لایحه بودجه ۱۴۰۱، اصلاحاتی را در تبصره های ۸ و ۹ لایحه بودجه برای رضایت شورای نگهبان اعمال کردند.

اصلاحات در تبصره های ۸ و ۹ این لایحه به شرح زیر است:

به موجب بند (الف) تبصره (۸)؛ بر اساس بند ۳۵ ماده ۳۵ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است اعتبار مورد نیاز را از محل برنامه های زیر به عنوان سهم کمک های بلاعوض هزینه کند. . مابقی سهم به عنوان سهم بهره برداران به صورت نقدی یا تامین کارگر و مصالح یا بهره برداری از وسایل نقلیه راهسازی یا پاکسازی اراضی و یا نصب کنتور (کنتور) هوشمند بر روی چاه های دارای پروانه بهره برداری قابل قبول است. وزارت نیرو موظف است پس از اجرای طرح بدون تغییر در پروانه بهره برداری نسبت به نصب کنتور (کنتور) هوشمند اقدام کند.

در بند (ج) تبصره ۸ عبارت «استفاده از اعتبارات» جایگزین عبارت «بخشی از اعتبارات» شده است.

در قسمت الحاقی بند (ج) تبصره (۸) عبارت «مطابق با موازین شرعی» پس از عبارت «مجاز» اضافه شد.

بند ۶ الحاقی تبصره ۸ حذف شد. در این بند آمده است که کلیه صنایع آب به تشخیص وزارت نیرو موظفند تا پایان خرداد ۱۴۰۱ ترکیب منابع آب مصرفی را شفاف سازی کنند. وزارتخانه های صنعت، معدن، تجارت و نیرو. بسته تشویقی و جریمه‌ای برای محدود کردن استفاده این صنایع از آب‌های سطحی و زیرزمینی و جایگزینی آن با پساب‌های صنعتی و شهری تا پایان شهریورماه تهیه و به هیات وزیران ارائه شود. موافقت

بر اساس اصلاحات بند ج تبصره ۹. افزایش دو هزار میلیارد ریالی شهریه دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان حمایت از امت و فرزندان جانبازان معلول از محل درآمدهای حاصل از قانون هدفمندی یارانه ها به منظور ارتقای سطح پایین تر. مرحله. مناطق پیشرفته: در قالب وام از طریق صندوق های رفاه دانشجویان وزارتخانه های علوم، تحقیقات، فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت سرانه به این افراد تعلق می گیرد. اقساط وام مذکور پس از فارغ التحصیلی و استخدام بازپرداخت می شود.

همچنین با رای نمایندگان دانشجویان مشمول موسسات حمایتی فوق الذکر و فرزندان جانبازان دارای معلولیت در اولویت اخذ وام از این اداره قرار می گیرند.

بند ح نیز از تبصره ۹ حذف شد. در این بند آمده بود: بر اساس ماده (۱) قانون تنظیم برخی مقررات مالی و اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، بنگاه های دولتی موظفند با وزارت آموزش و پرورش هماهنگی لازم را انجام دهند. معادل ۱% از درآمد و سود خالص شرکتها. بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، برای ساختن مدرسه در روستاهای بدون مدرسه، توسعه عدالت آموزشی، ارائه آموزش به افراد و پرداخت مطالبات فرهنگیان.
وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و آموزش و پرورش موظفند گزارش عملکرد فصلی را به کمیسیون های آموزش، تحقیقات، فناوری، برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.

از بند الحاقی (۳) تبصره (۹) عبارت ۳۰ درصد، ۳۰ درصد از منابع این بند مصرف می‌شود. حذف شده.

طبق بند الحاقی ۳ تبصره ۹ . در راستای توسعه و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و تلفیق حکمرانی در ارتقاء و همچنین گسترش مفهوم ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت به عنوان سبک زندگی تجملی و مشارکت نهادها در این امر خطیر. دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون موظفند به برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران حداقل یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای آن را صرف کنند. فصول (۱) و (۶) ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و جهاد و ساماندهی امور ایثارگران به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط شورای عالی تهیه و منتشر می شود.

به گفته نمایندگان، عبارت «۳۰ درصد از منابع این اداره کل در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است تا در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی هزینه شود. “. حذف شده.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر