به کارگردانی ناهد کیانی و متین رضایی از مسابقات جهانی تکواندودر پنجمین روز از مسابقات جهانی تکواندو نمایندگان ایران با شکست مقابل رقبای خود از دور رقابت ها حذف شدند.

به گزارش ایسنا، در پنجمین روز از رقابت های تکواندو قهرمانی جهان ۲۰۲۲ مکزیک، دو نماینده ایران با شکست مقابل حریفان خود از دور رقابت ها کنار رفتند.

در رده بانوان ناهد کیانی در دور اول با وزنه ۵۳- کیلوگرم استراحت کرد و در دور دوم دو راند مک کوی از بریتانیا را شکست داد.

در گروه مردان، متین رضایی ابتدا در وزن ۶۳- کیلوگرم داوی گواردیو از کلمبیا را ۲ بر صفر شکست داد، سپس با نتیجه ۲ بر یک مقابل هاکان ریشابر دارنده مدال برنز المپیک پیروز شد. رضایی در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۲ بر یک مغلوب نیاز بولاتوف شد و از جدول مسابقات حذف شد. دور اول این دیدار با نتیجه ۷ بر ۳ به سود حریف ازبکستانی به پایان رسید اما در راند دوم رضایی توانست با نتیجه ۱۱ بر ۴ به برتری برسد. در دور سوم در حالی که رضایی از حریف عقب بود. مبارزه با نتیجه ۹ بر ۴ در فاصله ۱۵ ثانیه تا پایان بازی موفق شد اختلاف را جبران کند و این مبارزه با تساوی ۹ بر ۹ به پایان رسید و حریف ازبکستانی دو امتیازی شد و در نهایت مبارزه با نتیجه ۱۱ بر ۹ به پایان رسید. به نفع نماینده ازبکستان

سجاد مردانی، رضا کلهر و مهران تاکنون سه مدال برنز برای ایران کسب کرده اند و ابوالفضل عباسی، غزل سلطانی، نرگس میرنالله، زینب اسماعیلی و اکرم خدابنده نیز از دور رقابت ها حذف شده اند.

انتهای نامه