به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید


علوم اعصاب یکی از پیچیده ترین علوم در بین علوم پزشکی است و به دلیل اینکه با جان انسان سروکار دارد، رشته بسیار حساسی است و هر خطایی هر چند کوچک می تواند جان بیمار را به خطر بیندازد. بیماری هایی مانند تشنج، صرع، پارکینسون، سکته مغزی، ام اس، کمردرد، سردرد، میگرن، آلزایمر و غیره در زمینه اختلالات مغز، اعصاب و ستون فقرات گنجانده شده است که در این خصوص باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از پزشک معالجدر این متن اطلاعات جامعی در این زمینه ارائه می کنیم تا بتوانید بهترین کلینیک را برای درمان بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب انتخاب کنید.

متخصص مغز و اعصاب کیست؟

متخصص مغز و اعصاب به پزشکی گفته می شود که پس از هفت سال طب عمومی در رشته های مغز و اعصاب یا مغز و اعصاب تخصص یافته و در ماهیچه ها یا ماهیچه های فرد وارد می شود. متخصص مغز و اعصاب یک متخصص مغز و اعصاب است که در زمینه تشخیص، درمان و مدیریت اختلالات مغز و سیستم عصبی دوره های تخصصی را گذرانده است.

متخصص مغز و اعصاب در تهران چه خدماتی ارائه می دهد؟

به بهترین متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید

به طور کلی متخصصان مغز و اعصاب خدمات متنوعی را به بیماران مبتلا به مشکلات عصبی ارائه می کنند. سکته مغزی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که افراد برای آن به پزشک مراجعه می کنند. سکته مغزی باعث انسداد رگ های خونی در مغز می شود. انسداد رگ های خونی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که ممکن است در افراد مختلف ظاهر شود. اما خطر سکته مغزی در افراد مسن بیشتر است. در صورت سکته مغزی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد تا درمان های لازم را انجام دهد.

خدمات ارائه شده توسط متخصص مغز و اعصاب به شرح زیر است:

 1. نوروفیدبک
 2. تحریک مغناطیسی مغز
 3. نوار مغز
 4. نوار عصبی عضلانی
 5. سونوگرافی داپلر عروق مغزی
 6. نوار مغز

وظایف متخصص مغز و اعصاب در تهران چیست؟

به بهترین متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید

سیستم عصبی یکی از مهم‌ترین بخش‌های بدن انسان است، زیرا به طور کامل سایر قسمت‌های بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. از آنجایی که اعصاب در همه جای بدن وجود دارد، بیماری های عصبی می توانند هر قسمتی از بدن از جمله چشم، پوست، ماهیچه ها، گوش ها، گلو، دست ها، پاها، دستگاه گوارش از دهان تا مقعد و غیره را درگیر کنند. به همین دلیل طیف گسترده ای از بیماری ها در حیطه صلاحیت متخصص مغز و اعصاب یا متخصص مغز و اعصاب است.

یک متخصص مغز و اعصاب خوب باید بیماری را با حداقل نسخه کنترل و درمان کند. همچنین شما توانایی انجام کارهایی مانند تزریق بوتاکس برای میگرن و استفاده از دستگاه های جدید و پیشرفته را دارید. بهترین متخصص مغز و اعصاب کسی است که با دقت و حوصله به علائم و شرح حال بیمار گوش دهد و سپس مشاهدات بالینی را بر اساس آن انجام دهد. سپس با استفاده از علائم و نشانه هایی که بیمار بیان می کند و معاینه ای که انجام می دهد، بیمار می تواند به سرعت تشخیص دهد که کدام قسمت از سیستم عصبی مرکزی درگیر است.

چه زمانی در تهران به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنیم؟

هنگامی که متوجه علائمی مانند تشنج، حرکات آهسته، لرزش دست، دردهای عضلانی، حالت تهوع و استفراغ مداوم که هیچ دلیل گوارشی یا معده ای ندارند، به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده و به پزشک مراجعه کنید.

سریع ترین راه برای گرفتن نوبت و دسترسی به متخصص مغز و اعصاب در تهران چیست؟

نوبت دهی آنلاین یکی از خدماتی است که در دکتریاب ارائه می شود و شما می توانید به صورت ۲۴ ساعته از بهترین متخصص مغز و اعصاب تهران به صورت آنلاین نوبت بگیرید.

یکی دیگر از روش های نوبت دهی، انتخاب بهترین پزشک با جستجوی تخصص و بیماری به نام پزشک، مقایسه رتبه پزشک و نظرات سایر مراجعین، انتخاب بهترین پزشک مورد نظر و ثبت نوبت در پزشک متخصص می باشد. با انتخاب گزینه دریافت وقت ملاقات و تکمیل اطلاعات، صفحه را انتخاب کنید. یک قرار ملاقات رزرو کنید.

یک راه خوب برای گرفتن نوبت، ملاقات با یکی از پزشکان ممتاز و متخصص در این زمینه و تعیین وقت حضوری با منشی مطب و ویزیت پزشک است.

متخصص مغز و اعصاب در تهران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

برخی از بیماری های ناشی از آسیب مغزی عبارتند از:

 • بیماری های عروق مغزی: سکته مغزی
 • بیماری هایی که به سلول های عصبی آسیب می رسانند: آلزایمر، پارکینسون
 • انواع ضعف عضلانی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک
 • بیماری هایی که میلین را از بین می برند
 • عفونت های سیستم عصبی مانند مننژیت و آبسه های مغزی

انواع سردرد

بیماری های آسیب اعصاب محیطی مانند Guillain Barre، CIDE و myopathies که از جمله بیماری هایی مانند تومورهای مغزی یا تومورهای نخاعی هستند، به دلیل اینکه علائمی مشابه علائم درگیری مغزی دیگر دارند، باید به بهترین متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد تا درست شود. پس از معاینه تشخیص داده شد.

تخصص های متخصص مغز و اعصاب چیست؟

کلیه شرایط و بیماری هایی که هر قسمت از سیستم عصبی را تحت تأثیر قرار می دهند تحت نظارت متخصص مغز و اعصاب است. متخصص مغز و اعصاب یا متخصص مغز و اعصاب پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، دوره رزیدنتی ۴ ساله در رشته مغز و اعصاب را می گذراند و پس از اتمام این دوره، دوره های فوق تخصصی مغز و اعصاب در رشته های مختلف از جمله اختلالات حرکتی، سردرد و بیماری های عروقی برگزار می شود. مغز، مولتیپل اسکلروزیس، زوال عقل و صرع و نوروفتالمولوژی بیماری های مغز و اعصاب را به صورت کاملا تخصصی درمان می کند.

پایان گزارش تبلیغات