بهینه سازی چیست؟ – بهترین دنیای اطلاعات


بهینه سازی

بهینه سازی فرآیند یافتن راه حل بهینه برای یک مسئله است. Optima مناطقی هستند که حداکثر مقدار یک تابع در آن یافت می شود. این یک نوع مسئله بهینه سازی است. راه حل بهینه راه حلی است که بر اساس یک معادله باشد. مثال‌های زیادی از مشکلات بهینه‌سازی وجود دارد که از حداقل کردن هزینه‌ها تا افزایش درآمد را شامل می‌شود. چندین نمونه از کاربردهای این نوع مشکل را می توان در دنیای واقعی یافت.

مسئله بهینه سازی یک مسئله ریاضی است که هدف آن کمینه یا حداکثر کردن یک تابع واقعی با انتخاب مقادیر بهینه از میان مجموعه ای از مقادیر ممکن است. به طور کلی، یک مسئله بهینه سازی فرآیند تعیین “بهترین” مقادیر یک تابع هدف است، در صورت وجود. این شامل انواع مختلفی از توابع و حوزه های هدف، مانند مسائل معکوس است. در اینجا برخی از رایج ترین مشکلات مربوط به بهینه سازی آورده شده است.

Optima را می توان با تعریف یک مسئله، ویژگی های مسئله یا تعداد متغیرها توصیف کرد. هدف از بهینه سازی، به حداکثر رساندن خروجی یک محصول یا خدمات است. در بسیاری از زمینه ها از روش های بهینه سازی برای بهینه سازی پارامترها و بهبود عملکرد استفاده می شود. به عنوان مثال، یک الگوریتم را می توان با کاهش تعداد عملیات ورودی/خروجی بهینه کرد. با این حال، این رویکرد به کامپیوتر محدود نمی شود. همچنین می تواند در زمینه های دیگر از جمله زیست پزشکی نیز اعمال شود.

معیارهای اصلی برای بهینه بودن، کارایی و هزینه هستند. بهینه سازی نرم افزار می تواند کارایی برخی از عملیات ها را افزایش دهد اما می تواند کارایی برخی دیگر را کاهش دهد. معاوضه ها هم فنی و هم غیر فنی هستند. برخی از روش های ارزیابی عملکردها غیر فنی هستند. هدف از شکست دادن معیارها کسب موفقیت تجاری است. نقطه ضعف این است که این می تواند به طور قابل توجهی کارایی استفاده از نرم افزار را کاهش دهد. به این دلایل، بهینه سازها اغلب به عنوان تغییرات بدبینانه شناخته می شوند.

Optimazion یکی از قدرتمندترین ابزارها در یکپارچه سازی فرآیندها است. این شامل انتخاب “بهترین” راه حل از تعداد زیادی راه حل نامزد است. درجه خوبی با یک تابع هدف، مانند هزینه، کمیت می شود. تابع هدف می تواند تابعی از یک سیستم باشد یا می تواند در یک عبارت برابری بیان شود. به همین دلیل است که راه حل بهینه تابع محدودیت هایی است. در یک مسئله بهینه سازی چند هدفه، تعداد مراحل بهینه سازی، تعداد نامزدها است.

معیار اصلی یک روش بهینه سازی، تعداد ارزیابی های تابع است. تعداد زیادی ارزیابی عملکرد می تواند کارایی سایر عملیات را کاهش دهد. یک راه حل با کیفیت بالا پیچیدگی بیشتری دارد و اجرای آن سخت تر است. علاوه بر این، حساسیت گرادیان یک مدل ممکن است بر کیفیت آن تأثیر بگذارد. دقت آن یک معیار ضروری برای بهینه سازان است. می تواند کارایی یک مدل را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر