بهره برداری از توان بازارچه های مرزی در ارائه خدمات به زائران اربعینایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: این اداره کل جدا از وظیفه اصلی بازارچه های مرزی حفظ و ادامه کسب و کار با تمام توان با استفاده از بیش از ۸۰ درصد اختیارات اجرایی بازارچه ها در خدمت اربعین قرار گرفته است. زائران حسینی بر سر کارشان.

مبین علی میر در گفت وگو با ایسنا افزود: بخشی از اقدامات اداره بازارچه های مرزی استان با همکاری ستاد اربعین در مرز رمضان به پذیرایی از زائران پاکستانی اربعین حسینی اختصاص داشت.

وی گفت: ۱۲۰۰ متر سوله برای اسکان زائران اختصاص یافت، ۹ دستگاه آبپاش نصب شد و تجهیزات لازم از جمله فرش، کابل برق و ترانس نصب شد.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه گذشته ۲۵ هزار و ۵۳۲ زائر پاکستانی از طریق مرزهای میرجاوه و ریمدان وارد این استان شده و سپس عازم عتبه عالیات و کربلای معلی شدند.

جواد القنبری گفت: ۱۳ هزار و ۴۲۱ زائر از طریق پایانه مرزی رمضان شهرستان دشتیاری و ۱۲ هزار و ۱۱۱ زائر از گذرگاه مرزی شهرستان مرجفه وارد استان شدند و عمدتاً عازم مشهد و اتوبوس سازی شدند.

وی با اشاره به اینکه تقاضای مردم سیستان و بلوچستان برای شرکت در راهپیمایی اربعین افزایش یافته است، ادامه داد: ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر از همین استان ها در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

سخنگوی رسمی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان تایید کرد: با تلاش نهادها و گروه های مردمی مختلف، تمامی امکانات لازم برای رسیدگی به زائران پاکستانی در این استان فراهم شد.

با اشاره به اینکه مرز رمدان در جنوب استان امسال برای نخستین بار برای ورود زائران تعیین شده است، خاطرنشان کرد: میزان ورود زائران پاکستانی از گذرگاه مرزی میرگوا نسبت به مدت مشابه حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است. عادت زنانه. از آخرین مرحله ورود قبل از شیوع ویروس کرونا، عامل اصلی سیل در این کشور است و در این منطقه با عزیزانمان در کشور همسایه ابراز همدردی می کنیم.

القنبری تصریح کرد: مرز رمضان قبل از فرآیند ورود زائران پاکستانی زیرساختی نداشت اما با تلاش دستگاه های اجرایی این مرزها هیچ مشکل و نقصی برای ورود زائران ندارند.

وی گفت: برای رفاه حال زائرین گیت های ورودی به مرز ریدان از دو درب به ۱۶ گیت و لکه گیری آسفالت به طول ۵۳ کیلومتر و برای تامین آب علاوه بر وجود مخازن آب در حوزه. در قالب آبیاری و تامین آب معدنی ۲ لوله انتقال آب وجود دارد که در ۳۰ کیلومتری محدوده شهر ریمدان احداث شده است.

انتهای پیام