بهترین ها را بسوزانید: شمع های موم زنبور عسل


روز دیگر در مغازه غذاهای سالم بودم و دوستی در حال قدم زدن در راهروها بود که پرسید: “سلام ، سارا ، چرا شمع های موم زنبور عسل گرانتر از شمع های معمولی هستند؟” خوب ، باید اعتراف می کردم که او مرا لگد می کرد. من شنیده ام که شمع های موم زنبور عسل بهتر از نمونه های پارافینی خود می سوزند ، اما نمی دانستم چرا. اوه ، بسیار هیجان انگیز – من نمی توانستم صبر کنم تا آن را بفهمم! پس از کمی تحقیق ، من واقعاً اطلاعات تکان دهنده ای پیدا کردم ، که قطعاً ارزش یک وبلاگ را داشت …

قبل از توضیح اینکه چرا شمع های موم زنبور عسل بهترین هستند ، اجازه دهید در مورد مضرات جایگزین ها صحبت کنم.

منشاء پارافین
بیشتر شمع هایی که می خریم از پارافین ساخته شده اند. پارافین یک محصول جانبی نفت است که پس از تولید بسیاری از فرآورده های نفتی متداول دیگر مانند گاز ، نفت ، آسفالت و غیره باقی می ماند. این ماده سپس با سفید کننده 100٪ سفید می شود و دیوکسین های سمی ایجاد می کند و سپس با استفاده از مواد شیمیایی سرطان زا و جامد کننده مختلف به پارافین “جامد” تبدیل می شود.
شرکت های تولید کننده شمع موم پارافین می خرند و سپس مواد شیمیایی مختلف بافت ، رنگ های مصنوعی برای رنگ ها و عطرهای مصنوعی را اضافه می کنند.

وقتی طعم دهنده های مصنوعی سوزانده می شوند ، فلوروکربن های سمی و سایر محصولات جانبی ایجاد می کنند که محیط را آلوده می کنند. استنشاق این فلوروکربن ها به گیرنده های مجاری بینی ما که بو را تشخیص می دهند آسیب می رساند و در مدت زمان طولانی با “فرسوده شدن” آنها توانایی های کلی بویایی شما را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم برای احساس هرگونه رایحه دلپذیر به شمع هایی با بوی قوی (یا خوشبو کننده های مصنوعی هوا) و غیره نیاز دارند!

و نکته آخر قطعاً مهم نیست – این هزینه غیر مستقیم سوزاندن سوخت ، مانند پارافین ، در خانه است ، که دوده سیاهی از دیوارها ، وسایل و پرده های خانه شما و حداقل ریه ها و پوست را در بر می گیرد. این یک حقیقت اثبات شده است که پارافین با بوهای مصنوعی مرتبط با آن و سایر افزودنی ها باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکل در سینوس ها و ریه ها می شود. هر کسی که مشکلات تنفسی دارد نباید شمع پارافین بکشد و همچنین افرادی که می خواهند از این مشکلات جلوگیری کنند.

امیدوارم این موضوع خطرات پارافین را برای سلامتی ، خانه و محیط شما روشن کند. حالا بگذارید موم زنبور عسل و خواص باورنکردنی آن را به شما معرفی کنم.

موم زنبور عسل مورد علاقه
سوزاندن شمع های مومی به دلایل زیادی برای شما و محیط زیست بهترین است. اول ، سوزاندن موم زنبور عسل یونهای منفی تولید می کند که به نفع ما و هوایی است که تنفس می کنیم ، باعث جذب آلاینده ها می شود ، مانند آهن ربا که آهن را جذب می کند. یونهای منفی به یونهای دارای بار مثبت متصل می شوند که حاوی گرد و غبار ، شوره سر ، کپک و سایر آلاینده های هوا هستند. پس از اتصال ، یونهای مثبت وزن می شوند و این امر یونها و آلاینده ها را به زمین می کشد تا آنها را جارو یا جاروبرقی بکشد. نتیجه: سوزاندن موم زنبور عسل برای تمیز کردن هوا.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند زیرا مواد مورد استفاده 100٪ تجدید پذیر هستند و در شکل طبیعی و خام خود نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون ندارند. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) و حتی سویا و موم نخل شامل مداخله شیمیایی برای تغییر مواد اولیه به شکل مومی و سپس به شمع می باشد. این بدان معناست که موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست است زیرا پردازش آن حداقل است ، نیازی به مواد شیمیایی ندارد و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید موم زنبور عسل را بدون تهویه در داخل خانه بدون ترس از آلودگی بسوزانید. در حقیقت ، بسیاری از مردم گزارش می دهند که شمع در اتاق خواب حدود 30 دقیقه قبل از خواب به خواب آرامش بیشتری منجر می شود. موم زنبور ضد حساسیت است ، برای محیط زیست ، حساس و حتی آسم مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوای خود تا حد امکان ، قبل از هر بار استفاده ، فتیله ها را کوتاه کرده و شمع را با فرو بردن فتیله در حوضچه مومی خود و نه خاموش کردن آن خاموش کنید ، زیرا هر دوی این اقدامات از سیگار کشیدن جلوگیری می کند.

در نهایت ، کیفیت نور طلایی ساطع شده از شمع های موم زنبور عسل با آنالوگ های پارافینی بی نظیر است. با توجه به نقطه ذوب زیاد موم ، موم زنبور عسل قوی تر و روشن تر از پارافین می سوزد ، علاوه بر این طیفی از نور را مانند خورشید ساطع می کند – چه جالب!

هزینه کل

بنابراین برای پاسخ به سوال دوستم: اگرچه ممکن است هزینه اولیه بیشتر از شمع های پارافینی به نظر برسد ، اما موم زنبور عسل بسیار طولانی تر می سوزد – دو تا پنج برابر زمان سوزاندن شمع های دیگر. موم زنبور عسل دارای نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به پارافین است – در واقع ، بالاترین نقطه ذوب هر موم است ، بنابراین بسیار کندتر می سوزد. هزینه سوزاندن فقط یک پنی در ساعت ، موم زنبور عسل در طول زمان بسیار مقرون به صرفه تر از پارافین است.

شمع های مومی را می توانید در بازارهای کشاورزان ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های این نشریه متعلق به The Beeswax Co. ، یک شرکت آمریکایی متعهد به سنت و کیفیت است ، آنها بین المللی ارسال می شوند و من آنها را به شدت توصیه می کنم.

هر جا که شمع می خرید ، مراقب تقلید باشید! به دنبال موم 100٪ خالص باشید ، مومی که از پرشدگی های اطراف هر سلول در لانه زنبوری به دست می آید. برخی از شرکتها موم زنبور عسل خود را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و هنوز آنها را شمع “موم زنبور عسل” می نامند ، بنابراین برچسب ها را بخوانید. همچنین مطمئن شوید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده است و حاوی سیم فلزی (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب باشد) و فاقد بوهای مصنوعی یا رنگهای شیمیایی باشد. موم خالص زنبور عسل باید بوی عسل بدهد و رنگ طلایی طبیعی داشته باشد.

سوختگی عزیزم می سوزد!

دیدگاهتان را بنویسید