بهترین محصولات گیاهی برای ایجاد کلاژن طبیعی


مکمل های کلاژن مدتی است که باعث عصبانیت شده اند. به سختی می توانید بدون اینکه شخصی به او کلاژن اضافه کند بچرخید کوکتل،، بمب های ضخیم، و حتی شکلات داغ!!

آیا کلاژن ارزش این را دارد؟ به طور خلاصه ، بله!

کلاژن – شایع ترین پروتئین در بدن ما ، که ساختار و ثبات پوست ، دستگاه گوارش ، ماهیچه ها ، استخوان ها و بافت های همبند را برای ما فراهم می کند. [source]به به نظر می رسد مصرف مکمل کلاژن باعث سلامت پوست و مفاصل می شود. شواهد حدیثی همچنین به مزایای سلامت روده اشاره می کند ، اگرچه تحقیقات فعلی این ادعا را تایید نمی کند.

مکمل های کلاژن به دو شکل کلاژن دریایی موجود است [source]مشتق شده از فلس و پوست ماهی یا کلاژن گاو ساخته شده از پوست گاو. بنابراین گیاهخواران و کسانی که رژیم گیاهی را دنبال می کنند کجا می مانند؟ متأسفانه بدون مکمل کلاژن.

تلاش برای تولید کلاژن از مخمر همچنان ادامه دارد [source] و از منابع گیاهی [source]اما هنوز در دسترس مصرف کنندگان نیستند [source]به

مواد مغذی با منشا گیاهی + محصولات تولید کلاژن

خبر خوب این است که اگرچه اکثر مکمل های کلاژن گیاهی نیستند ، اما بدن شما به تنهایی کلاژن تولید می کند. و راه های زیادی برای منشاء گیاهی وجود دارد که به شما امکان می دهد تولید کلاژن خود را حفظ کنید [source] و از کلاژن موجود در سیستم شما محافظت کنید.

کاسه پروتئینی سوبا با بادمجان کبابی ، توفو و سس روغن بادام تند

1به پروتئین ها

کلاژن یک پروتئین است و مانند همه پروتئین ها ، از اسیدهای آمینه تشکیل شده است. به عبارت دیگر ، شما باید منابع خوبی را وارد کنید پروتئین گیاهی از رژیم غذایی خود برای حمایت از تشکیل کلاژن و حفظ کلاژن در بدن خود استفاده کنید.

آن را در پیدا کنید: لوبیا ، آجیل ، دانه ها ، توفو ، تمپه و مخمر خوراکی.

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: کاسه صبحانه سبزیجات | پان پان جرک برگ تمپه و آناناس | ناهار سرشار از پروتئین است

2به گلیسین

رایج ترین اسید آمینه موجود در کلاژن گلیسین است و سطوح بالای آن باعث افزایش تولید کلاژن می شود. [source]به گلیسین “شرطی ضروری” تلقی می شود ، به این معنی که بدن شما اساساً قادر است آن را به تنهایی سنتز کند ، اما هر از گاهی به حمایت نیاز دارد. [source]به

به عنوان مثال ، در دوران بارداری یک منبع غذایی گلیسین برای تشکیل سیستم اسکلتی جنین ، پوست و دندان و همچنین برای حمایت از بدن در حال رشد و کشش پوست مهم است.

آن را در پیدا کنید: کنجد ، اسپیرولینا ، آفتابگردان ، کدو تنبل ، سوراخ ، شاهی ، لوبیا و اسفناج.

سالاد با رشته فرنگی

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: گرانول از دانه کدو تنبل | تاکوهای گیاهی شیرین چیلی | گرانولای گیلاس شکلاتی تیره | سالاد با رشته فرنگی

3به فلز روی

روی یک ماده معدنی است که برای سلامت پوست بسیار مهم است. در بهبود زخم نقش دارد [source]، از آکنه جلوگیری می کند [source]، التهاب را کاهش می دهد [source]و به عنوان کوفاکتور در تشکیل کلاژن عمل می کند.

آن را در پیدا کنید: دانه کدو تنبل ، بادام هندی ، پکن ، جو دوسر ، لوبیا و حبوبات و غلات کامل.

جو دوسر در شب با کمپوت سیب

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: توپ های انرژی کدو تنبل | جو دوسر در شب با کمپوت سیب | 7 ناهار با لوبیا سیاه

4به ویتامین سی.

ویتامین C که به طور طبیعی توسط بدن تولید نمی شود ، یک آنتی اکسیدان است که با مهار رادیکال های آزاد از تجزیه کلاژن جلوگیری می کند. همچنین به تبدیل اسید آمینه پرولین به هیدروکسی پرولین کمک می کند ، که باعث تحریک سنتز کلاژن و تثبیت ساختار پروتئین کلاژن می شود. [source]به

آن را در پیدا کنید: مرکبات مانند پرتقال ، لیمو و گریپ فروت ، گل سرخ ، کلم بروکلی ، کلم بروکسل ، جعفری ، کلم پیچ ، کیوی ، فلفل دلمه ای و سبزیجات چغندر.

اسموتی برای تقویت ایمنی با گریپ فروت

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: کلم بروکلی بو داده به 3 روش | ساندویچ سبزیجات کبابی | اسموتی برای تقویت ایمنی با گریپ فروت | سالاد کلم با پرتقال و زغال اخته | چغندر و آووکادو با سس تاهینی خامه ای

5به ویتامین E

با ترکیب ویتامین C ، ترکیبات توکوفرول موجود در ویتامین E مواد ضدعفونی کننده قوی هستند که رادیکال های آزاد را از بین می برند و غیرفعال می کنند. [source]به

آن را در پیدا کنید: سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج و کلم بروکلی ، روغن های گیاهی مانند آفتابگردان و گلرنگ ، ذرت ، سویا ، آجیل و دانه ها ، انبه ، میوه کیوی.

سوپ کلم بروکلی و کلم خامه ای

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: 3 دستور تهیه اسموتی اسفناج | سوپ کلم بروکلی و کلم | بمب های چربی مهره Keto macadamia

6به کاتچین ها

کاتچین ها نوعی ترکیب فنولیک هستند که اعتقاد بر این است که دارای محافظت نوری برای پوست است ، به این معنی که از آن در برابر آسیب های نور خورشید محافظت می کند. [source]به ترکیبات کاتچین همچنین از پیوند نامناسب کلاژن با الاستین-یکی دیگر از پروتئین های مهم پوست ما-با افزایش سن جلوگیری می کند.

آن را در پیدا کنید: چای سبز (مخصوصاً ماچا) ، انواع توت ها ، کاکائو.

دستور پخت Matcha Latte

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: زردچوبه کنفی شکلاتی تیره | ماتچا لاته | شکلات کاری دلپذیری ترکی | فنجان بلوبری نان تست فرانسوی | کوکتل انبه توت فرنگی

7به کلروفیل

کلروفیل – ترکیبی که مسئول رنگ سبز سبزیجات برگ تیره و جلبک ها است. تحقیقات اولیه به کلروفیل اشاره می کند که به تحریک کلاژن سازی و بهبود چین و چروک صورت کمک می کند [source]به جالب است که ببینیم چگونه توسعه می یابد!

آن را در پیدا کنید: سبزیجات سبز برگ مانند کلم ، اردک ، کلم بروکلی ، آروگولا و اسفناج.

سم زدایی لایم سم زدایی

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: Detox Limeade | پاستا با لوبیا سفید و آروگولا | مینسترون سبزیجات تابستانی

8به مس

مس نقش های مختلفی را برای حمایت از تشکیل و حفظ پوست سالم ایفا می کند. مس که از کلاژن صحبت می کند ، مس نقش مهمی در سنتز کلاژن دارد [source]به این از تولید فیبروبلاست ها پشتیبانی می کند ، که به نوبه خود از تولید کلاژن پشتیبانی می کند.

مس همچنین به تحریک تولید کلاژن کمک می کند و به عنوان یک کاتالیزور برای ساخت فیبریل های کلاژن عمل می کند. همچنین جالب است بدانید که حدود 15 درصد مس موجود در بدن در پوست است [source]!!

آن را در پیدا کنید: آجیل ، دانه ها ، سبزیجات برگ دار ، قارچ شیتاکه و اسپیرولینا.

دستور العمل هایی که باید امتحان کنید: صبحانه پودینگ چی اسپیرولینا | گرانول کنفی آجیل کارامل | لیموناد سبز | گیاه خوار فو

لایه لایه لایه پودینگ اسپیرولینا نارگیل چیا از Hello Glow

این مقاله توسط دکتر Gina Janszeski ، پزشک دارای مجوز دارای مجوز در هیئت مدیره که بیش از 20 سال تمرین کرده است ، از نظر پزشکی مورد بررسی قرار گرفت. در اینجا درباره متخصصان پزشکی Hello Glow بیشتر بدانید. مانند همیشه ، این توصیه پزشکی شخصی نیست و ما شما را تشویق می کنیم که با پزشک خود صحبت کنید.

133

دیدگاهتان را بنویسید