بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و تغذیه بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چی؟ تناسب اندام یکی از چالش هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و خوش اندام بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، سوء تغذیه و غیره دچار چاقی یا لاغری شوند که می تواند باعث ناراحتی آنها شود و با متخصص تغذیه مشورت کنند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های روزانه است که شامل یک وعده غذایی اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و با نیازهای روزانه هر فرد در زمینه انرژی و وضعیت جسمانی سازگار است.

به طور کلی ، می توان گفت بهترین رژیم درمانی این رژیم غذایی است که:

با مشاهده این امر ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و گرسنگی را تحمل نمی کند.

به حفظ سلامت انسان کمک کند.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری ، کاهش وزن و افزایش ناگهانی وزن تأمین می کند.

نحوه ایجاد رژیم درمانی و عملکردهای آن

افراد باید برای درمان با متخصص تغذیه مشورت کنند.

دکتر مهدی شادنوش با تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه کرده و با توجه به سن و جنس هر فرد برنامه مناسبی را برای وی تهیه می کند.

رژیم غذایی مورد نظر برای کاهش وزن یا چاقی در صورتی موثر خواهد بود که فرد آن را به دقت و به موقع رعایت کند متخصص تغذیه برای پیگیری آن.

رژیم درمانی چیست؟

تغذیه یک درمان اساسی برای بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند برای کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش نکات درمانی رژیم غذایی را ارائه می دهد که م effectiveثر و پشتیبانی رفتاری برای ترویج تغییرات طولانی مدت است.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک ناهنجاری است که با افزایش غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در 5.7٪ تا 6.4٪ تشخیص داده می شود و دیابت کامل در 6.5 و بالاتر تشخیص داده می شود ، که نقطه عطفی است در صورت بروز مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) در صورت عدم کنترل گلوکز.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این شامل دستورالعمل های ساده و علمی در مورد چگونگی غذا خوردن با حمایت از رفتار شخصی است که به شما در کنترل سلامت خود کمک می کند. پروتکل های آنها با در نظر گرفتن شیوه زندگی فعلی شما و با در نظر گرفتن اهداف شخصی خاص شما برای به حداکثر رساندن پایداری طولانی مدت طراحی شده است.

ویژگی های درمان تغذیه ای برای مبارزه با دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا دیابت قبلی
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • برای جلوگیری از افزایش قند خون ، دیابت را با رژیم های دارویی هماهنگ کنید

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که دستیابی به هدف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را آشکار کرده است که در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی نقش اساسی دارند.

با معرفی یک روند تدریجی تغذیه از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما کمک کنیم تا شیوه زندگی روزانه خود را کشف کرده و همچنین به شما کمک کنیم با یک بدن هماهنگ به پیش بروید و از نشاط از بهترین سطح سلامت برخوردار شوید. دکتر شادنوش به منظور ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از رسیدن به هدف دلخواه برای وزن شما باز می دارد ، ارزیابی کاملی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کرده و بر اساس درک غذا غذا بخورید
 3. تعادل بین مصرف غذا و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه زمانی برای تمرین
 6. تکنیک های انگیزشی و مجرب

بیماری قلب و عروقی

مطالعات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان است.

پروتکل هایی برای ایجاد بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

در حالی که علم نحوه شکل گیری شیوه زندگی سالم ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم غرق کرده است.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه را از افسانه ها و مطالب نادرست جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم پیشنهاد می کند که ضمن کاهش التهاب ، نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • کاهش فشار خون
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • نگاه مثبت به ورزش
 • مصرف مایعات و نمک را کنترل کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، رژیم غذایی بسیار فردی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً با بهترین رژیم درمانی به شما کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای اختلالات گوارشی

این رژیم بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • رژیم های ممنوع
 • FODMAP برای سندرم روده حساس
 • رژیم های کربوهیدرات خاص در بیماری التهابی روده
 • برنامه ریزی غذایی برای آلرژی غذایی
 • تغذیه روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، که به دلیل مزایای آن در کاهش وزن مشهور است ، یکی از قدیمی ترین و اثبات شده ترین روشها در تمام روشهای رژیم غذایی بالینی از دهه 1920 بوده است. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و میزان چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون ها در کبد را افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار کارآمد و تمیز استفاده می کند. مطالعات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند عمدتا ضد التهاب باشد و شهرت آن برای درمان ایمن و م ofثر در بسیاری از موقعیت ها رو به افزایش است. شواهد قابل اعتماد و قابل اطمینان از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین داده های جدیدی در مورد مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، بیماری آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و رعایت آن بدون نظارت مناسب دشوار است. در اصل ، افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند ، بین پزشک و متخصص تغذیه همکاری تنگاتنگی دارند. دکتر شادنوش یک ارزیابی دقیق و عمیق از وضعیت رژیم غذایی برای تعیین مناسب بودن آن و همچنین اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک طبیعی که بدن برای مادام العمر انجام می دهد) به عنوان یک اهرم برای ساده سازی و م effectiveثرتر کردن آن تا حد امکان استفاده کرد. این از پتانسیل کلی جلوگیری می کند و پروتکل خود را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری توسعه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید