بهبود زیرساخت های خدمات رسانی به زائران/ ورود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر به قم


بهبود زیرساخت های خدمات رسانی به زائران/ ورود 3 میلیون و 700 هزار زائر به قم

ایسنا/ قم معاون هماهنگی امور حج در استانداری قم از ورود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر به استان قم از ۷ صفر خبر داد.

ابوالقاسم مقیمی امروز بیست و نهم ماه شریور در گفت و گو با خبرنگاران با تجلیل از فعالان راهپیمایی در راستای خدمت رسانی به زائران اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری امسال اجتماع عظیم و کم نظیری است. و تمرین بزرگ شیعه. تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امسال و با وجود نگرانی ها شاهد تصادفات زیادی نبودیم، گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استانداری قم خدمات خوبی را در سامرا و مسیر خیابان رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم ارائه کرد. به او آرامش بده .
معاون هماهنگی امور حج، استاندار قم با اشاره به اینکه از هفتم صفر تاکنون میزبان حدود ۳۱۸ هزار زائر بوده ایم، گفت: اسکان این زائران و پذیرایی از آنها به مدت یک شب تا سه روز بسیار خوب و محمدی بود. رویداد.
وی با بیان اینکه همه دستگاه ها باید به مقوله حج توجه کنند و خدمات را در این زمینه توسعه دهند، خاطرنشان کرد: در این مدت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به استان قم آمدند که این موضوع نقطه نظرات مردم کشور را در این زمینه ثابت می کند. سفرهای کوتاه مدت به قم
مقیمی با اشاره به اینکه متأسفانه زیرساخت ها برای اسکان این تعداد زائر فراهم نشده است، گفت: هنوز به صورت جدی وارد حوزه حج استان قم نشده ایم در حالی که فعالیت در این زمینه بسیار ضروری است.
وی با بیان اینکه اگر سهم یک درصدی از شیعیان جهان را داشتیم، تصریح کرد: حدود ۶۰ میلیون زائر در ایران خواهیم داشت.
با اشاره به اینکه مجتمع اوقاف تعاملات خوبی در سطح استان دارد و اقدامات مطلوبی در حال شکل گیری است، خاطرنشان کرد: رسیدگی به موضوعات مختلف در حوزه آسایش و کمک به مستضعفان از اولویت های سیزدهم دولت است و در استانداری با جدیت دنبال می شود.
وی با بیان اینکه امیدواریم متبرکه به عنوان اصلی ترین مراکز فرهنگی و اجتماعی استان در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشد، گفت: دستگاه های دولتی نیز باید از این پیوندها برای محرومیت زدایی استفاده کنند.
انتهای پیام