بهار ۱۴۰۲; آخرین مهلت بزرگراه تهران-شمالمدیرعامل شرکت توسعه حمل و نقل و زیربنای کشور درباره زمان بهره برداری از بزرگراه تهران-آزادرای شمالی گفت: با رعایت نکات ایمنی، آزاده تا بهار سال ۱۴۰۲ تحت پوشش ترافیک قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، پروژه بزرگراه تهران – شمال در سال ۱۳۷۷ به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسید و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۷۸ آغاز شد و تاکنون فاز اول و چهارم محور بزرگراهی به طول ۳۲ کیلومتر و ۲۰ کیلومتر انجام شده است. اجرا شد. باز شده و در حال اجراست. تونل البرز از فاز دوم این بزرگراه به عنوان طولانی ترین تونل کشور به طول بیش از شش کیلومتر راه اندازی شده است. پس از اتمام مرحله دوم، مرحله سوم بزرگراه تهران-شمال باقی مانده است که از پل زنگول ابتدای استان مازندران شروع و به طول ۴۷ کیلومتر ادامه دارد و در چهارراه دشت نظیر به مرحله چهارم این بزرگراه متصل می شود. . .

همزمان باند غربی بزرگراه ۲ گذر تهران – منطقه ۲ شمالی هم اکنون در مراحل پایانی قرار دارد و اعلام شده با تامین به موقع منابع اعتباری تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ آماده بهره برداری می شود. عملیات اجرایی نوار شرقی تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ آماده بهره برداری می شود.

پیروز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان اخیرا در خصوص پیشرفت بزرگراه تهران – شمال اظهار داشت: قطعه دوم اتوبان تهران – شمال به ۸۹ درصد پیشرفت مادی رسیده و پیشرفت مادی کل منطقه ۶۵ درصد است. و ما انتظار داریم که با بودجه در ظرف سه سال آینده تکمیل شود.

در همین راستا، خیرالله خادمی – مدیرعامل توسعه زیرساخت های زیربنایی و حمل و نقل کشور – در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره زمان بهره برداری از بزرگراه تهران – شمال گفت: پایان سال اما رعایت نکات ایمنی. مانند امکانات کنترلی و روشنایی تونل و جت فن هایی که باید در تونل ها نصب شوند و سیستم های هوشمند زمان زیادی می برد.

و ادامه داد: البته بهره برداری بدون این اقدامات امکان پذیر است اما تامین امنیت بالاتر مستلزم زمان بیشتری است. ما در تلاش هستیم تا این کار را تا پایان سال انجام دهیم، اما نمی‌دانیم که آیا می‌توانیم آن بزرگراه را در آن زمان تحت ترافیک قرار دهیم یا خیر.

مدیرعامل شرکت توسعه حمل و نقل و زیرساخت کشور در پاسخ به اینکه آیا این باند تا بهار سال ۱۴۰۲ برای مردم قابل استفاده می شود، گفت: ممکن است تا پایان سال این اتفاق بیفتد و امیدواریم تا پایان بهمن ماه بتوانیم این مسیر را به راحتی طی کنیم. ، اما کار نصب زمانبر و پرهزینه است و باید خریدهای لازم برای آن انجام شود که نقدینگی بسیار بالایی می طلبد.

انتهای نامه