رژیم لاغری سریع

بغداد: مذاکرات تهران با کشورهای منطقه به خوبی پیش می رودمشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد که مذاکرات ایران با کشورهای منطقه به خوبی پیش می رود.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واسنا)، قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق امروز (دوشنبه) با جوناز لوین، واریک هاسم و استیگ بایرز سفیران سوئد، نروژ و دانمارک در بغداد دیدار کرد. کشورهای منطقه به خوبی کار می کنند و میزبانی عراق از این مذاکرات نشان دهنده نقش مثبت و سازنده دیپلماسی این کشور است.

وی در این دیدار درباره همکاری بغداد با ناتو در آموزش نیروهای عراقی و همچنین ترس عراق از تروریست ها در زندان های نیروهای دموکراتیک سوریه گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اخیرا در بیانیه ای اعلام کرد که پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان به زودی در بغداد برگزار می شود.

مسجدی تاریخ دقیق و جزئیات این مذاکرات را مشخص نکرد.

بر اساس گزارش اخیر خبرگزاری دانشجویان ایران، با اعزام سه دیپلمات ایرانی به عربستان، هیات ایرانی در سازمان همکاری اسلامی پس از شش سال وقفه فعالیت خود را در جده از سر می گیرد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، در نشست خبری با فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، در تهران در دوم دی ماه ۱۴۰۰، با اشاره به نقش بغداد در برگزاری چهار دور مذاکرات ایران. و عربستان اعلام کرد: عربستان برای سه نفر ویزا صادر می کند. وی همچنین با دیپلمات‌های ایرانی به‌عنوان دیپلمات‌های مقیم سازمان کنفرانس اسلامی در جده و اخذ روادید برای این دیپلمات‌ها به توافق رسید و اخیراً در مصاحبه‌ای با الجزیره گفت: صدور ویزا و حضور دیپلمات‌های ایرانی در جده ضروری است. یک علامت مثبت

از سوی دیگر، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه، روزنامه نگار مورد سوال، در گفت وگویی با خبرنگاران درباره اظهارات یکی از نمایندگان مبنی بر بازگشایی سفارت های ایران و عربستان سعودی به زودی گفت: فرصت را از دست داد، از نماینده ای که این موضوع را مطرح کرد بپرسید و من اظهارات وی را ندیدم کملا، گفت: آنچه اکنون مطرح است تمرکز بر آغاز فعالیت نمایندگی ایران با سازمان همکاری اسلامی در جده و ماست. دیپلمات ها در این زمینه ویزا دارند.

وی ادامه داد: همانطور که آقای رئیسی در اولین نشست خبری خود پس از انتخاب خود اعلام کرد، ایران آماده افتتاح سفارت خود در عربستان است و البته طرف سعودی به اقدامات عملی بستگی دارد که باید انجام شود و ما این کار را انجام خواهیم داد. به همه چیز نگاه کن مقدمات این مسیر اجرا شود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر