بری بری چگونه می تواند بر بیماری عروق کرونر قلب تأثیر بگذارد؟


تأثیر کمبود ویتامین بر روی تاج

موج بعدی تاج ها تقریبا به پایان رسیده است ، اگرچه در برخی از شهرهای ایران به طور ناگهانی بیماری عروق کرونر قلب افزایش می یابد. موج دوم کشور را ویران کرد و از نظر مالی ، احساسی یا هر دو ، همه را تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون تقریباً به مرحله ای رسیده ایم که موارد کمی وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که ما هنوز ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. وزارت امور خارجه و بسیاری از دانشمندان هشدار می دهند که احتمال دارد موج سوم کرونا در اکتبر برسد. هیچ ایده روشنی از اینکه این موج چگونه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم خواهد بود و برای چه مدت وجود ندارد.

زمان آن فرا نرسیده است که احتیاط را کنار بگذارید و مانند قبل از شیوع کووید -19 زندگی کنید. در واقع ، وقت آن است که آماده شوید و تمام تلاش خود را کنید تا موج سوم را متوقف کنید.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر قلب و کمبود ویتامین

با پیشرفت اپیدمی ، بسیاری از چیزهای جدید ظاهر می شوند. نشان داده شده است که بین شدت COVID-19 و میزان ویتامین D رابطه مستقیم وجود دارد. ویتامین D به طور معمول در غذاها یافت نمی شود و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

اما متأسفانه این همه گیری همه ما را مجبور کرده است که در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند ، و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که اکثر ما در معرض نور خورشید قرار گرفتن در معرض مشکل هستیم. این امر منجر به کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شده است.

علائم شدیدتر COVID نیز در افراد مبتلا به کمبود ویتامین D مشاهده شده است. یکی از دلایل این امر می تواند این واقعیت باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و با کمبود ویتامین D بدن نمی تواند به شدت به ویروس کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های جدی تر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 ممکن است به پروتئین های ویروسی متصل شود و تکثیر ویروس را کند کند.

بنابراین ، اگر بدن شما فاقد این ویتامین باشد ، می توانید به طور جدی بیمار شوید. افرادی که از داروهای ضد تشنج ، دیابت یا سوزش سر دل استفاده می کنند ، سطح ویتامین B12 پایینی دارند.

کمبود ویتامین D و B12 ، به ویژه ، اختلالات تنفسی را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش می دهد.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین بسیار آسان است.

شما هنوز نمی توانید از خانه خارج شوید مگر اینکه دلایل موجهی برای این کار داشته باشید. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کنید و ویتامین D را تامین کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز صبح در تراس خانه یا آپارتمان خود بیرون بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب باشید.

آیا ویتامین D می تواند از تاجگذاری جلوگیری کند؟

سه منبع مهم ویتامین D:

 • تخم مرغ
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چرب

همچنین ممکن است نیاز به مصرف مکمل های ویتامین D داشته باشید.

مواد غذایی حاوی ویتامین B12 عبارتند از:

 • شیر
 • پنیر
 • ماهی
 • گوشت

اکثر مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و گرفتگی عضلات پا دست و پنجه نرم می کنند ، اما نمی دانند که کمبود اصلی ویتامین چه چیزی می تواند باعث آن شود. می توانید از یک آزمایش خون ساده برای بررسی میزان طبیعی ویتامین استفاده کنید.

برای ایمن ماندن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا در برابر موج سوم COVID-19 بیمه نشوید.

 • واکسن بزن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • درمان دیابت
 • ایمنی را تقویت کنید

فقط به دلیل تعداد موارد گزارش شده کمتر ، ما نمی توانیم تصور کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه رفتار ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید مراقب خود و رفاه عزیزانمان باشیمبه


بیشتر بدانید:

واکسن فشار خون بالا و تاج ، خطرناک یا بی ضرر
آیا ماساژ محل تزریق واکسن تاج خوب است؟
سه ویژگی متمایز Delta تاج را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید