برگزاری موکب های بنیاد مستضعفان در شش نقطه مرزی / توزیع روزانه ۳۰ هزار بسته غذای گرم بین زائران.


دبیر ستاد اربعین بنیاد مستضعفان به تشریح عملکرد موکب های مستقر در ۶ نقطه مرزی برای ارائه خدمات به زائران اربعین پرداخت.

سفر علی براتلو در گفت وگو با ایسنا. با ارائه گزارش عملکرد موکب های بنیاد مستضعفان در ۶ نقطه مرزی تا ۲۰ شهرفر اظهار داشت: همزمان با آغاز مراسم اربعین، بنیاد مستضعفان در ۶ نقطه مرزی ماهران، خسروی، شلمجه، چزبا راه اندازی شد. تمرچین و رمدان در استان سیستان و بلوچستان برای خدمت رسانی به زائران انباعبدالله الحسین (علیه السلام) موکب های عاشقان امیرالمومنین (ع).

وی با بیان اینکه در این موکب ها انواع خدمات بهداشتی و درمانی، اسکان، تغذیه، حمام، امکانات بهداشتی، پارکینگ برای زائران در نظر گرفته شده است، گفت: موکب های بنیاد مستضعفان از ۱۰ روز قبل از ایام اربعین فعال هستند. روز تا امروز یک هفته بعد، طبق برنامه ریزی های انجام شده، بنیاد مصطفی ۴۰ میلیون بطری آب معدنی، توزیع روزانه ۳۰۰۰۰ پرس غذای گرم و ۴ میلیون نوع نوشیدنی تهیه کرد.

دبیر ستاد اربعین بنیاد مستضعفین یادآور شد: همچنین به منظور تسهیل و ایجاد امکان زیارت برای مستمندان، بنیاد مصطفی(ص) به همین منظور مبلغ ۵ میلیارد تومان در اختیار کمیته امداد قرار داد تا مشمولان تحت پوشش و حوزه خود را اعزام کند. . از اعزام ۸۰۰۰ نفر دیگر از افراد کم بخت دیگر و در مناطق هدف، زمینه سازی برای نیازمندان برای کرامت آقازاده ها فراهم کرد.

به گزارش پراتلو، از ابتدای آغاز به کار موکب های بنیاد مصطفی در ۶ نقطه مرزی در حوزه اسکان و تغذیه تا آخرین روز (۳۰ شهریور) ۴۴ هزار و ۳۲۶ نفر اسکان و نزدیک به ۴۴۱ هزار غذا سرو شد. بیش از ۵ میلیون بطری آب سرو شد و مصرف بیش از ۱۷۶۰۰۰ نوع نوشیدنی در بین زائران حاضر در موکب های بنیاد.

وی ادامه داد: از این میزان اسکان ۴ هزار و ۷۳۶ نفر در پایانه مرزی ریدان، محل ورود زائران پاکستانی به کشور، علاوه بر بیش از ۳۶ هزار وعده غذایی، ۲۸ هزار بطری آب معدنی و بیش از ۴۶ هزار قلم مواد مورد نیاز است. غذا. انواع و اقسام نوشیدنی را بین این زائران توزیع می کند.

برگزاری موکب های بنیاد مستضعفان در شش نقطه مرزی / توزیع روزانه 30 هزار بسته غذای گرم بین زائران.

انتهای پیام