برنده جایزه ادبی دزموند الیوت اعلام شدمدی مورتیمر برای اولین رمانش جایزه ادبی دزموند الیوت ۲۰۲۲ را دریافت کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، جایزه ادبی دزموند الیوت که هر ساله به اولین اثر نویسنده اعطا می‌شود، به مدی مورتیمر برای رمان پیشگامانه‌اش «نقشه‌های بدن‌های فوق‌العاده ما» رسید، داستانی که داستان این نویسنده را روایت می‌کند. رابطه با مادرش که در سال ۲۰۱۰ بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

جایزه ۱۰۰۰۰ پوندی دزموند الیوت برای نویسندگان جدید است و هر ساله به بهترین اثر داستانی نوشته شده به زبان انگلیسی و منتشر شده در بریتانیای کبیر تعلق می گیرد.

این داستان با الهام از شخصیت مادر لیا مورتیمور و تغییر سرطان در بدن او، بین گذشته و حال شخصیت اصلی حرکت می کند و به موضوعاتی مانند خاطرات، مادر نگاه می کند. رابطه دختر و برخورد با مرگ

مدی مورتیمر این رمان را “مرثیه ای برای مادرم و رابطه ما” خواند و افزود: “این کتاب را به عنوان راهی برای گذراندن وقت با او نوشتم، غم و اندوه و دوره شدیدی که فرد در مرگ یک نفر طی می کند. دنیا به عنوان بخشی از آنچه ما هستیم و رابطه ما و برنده شدن جایزه دزموند الیوت بسیار شگفت انگیز و تاثیرگذار است. کاش او اینجا بود تا او را ببیند.”

سال گذشته، A.K. Blakemore برنده جایزه ادبی Desmond Elliott برای رمان تاریخی خود به نام The Witches of Manningtree شد که داستان روستایی در انگلستان قرن هفدهم را روایت می کند.

انتهای پیام