برخورد ترجیحی خادمان با زائران می تواند واکنش ها را نسبت به مشهد تغییر دهدایسنا/ خراسان رضوی معاون شهردار مشهد گفت: بیشتر افرادی که به عنوان زائر وارد مشهد می شوند خادم هستند. ما باید سهم خود را برای ایجاد حس مثبت در مخاطبان خود انجام دهیم. مطمئن باشید این اقدام در صورت وجود کمبودها به افزایش آستانه تحمل زائر کمک می کند.

حسین باقولی امروز بیست و چهارم شهریور ماه در همایشی با حضور امام مهربانی که در مجتمع آیاهای مشهد با حضور ۱۵۰۰ نفر از خدمات رسان مجاور به زائران امام رضا(ع) برگزار شد، گفت: (ص): نتایج بررسی‌های مدیران حوزه شهری نشان می‌دهد که زائران و مسافران حس مثبتی از شهر دریافت می‌کنند، این یکی از اولین و آخرین خدماتی است که در سفر دریافت می‌کنند. بندگان، اگر روحیه مثبت و مساعد خود را به زائران امام رضا (علیه السلام) تقدیم کنید، می توان انتظار داشت که سفر زائران به مشهد مساعد باشد.

وی افزود: شغل و خدمت ما شما با مردم سر و کار دارید و هر روز با افراد جدیدی در ارتباط هستیم که دنیای جدیدی دارند. فرق است بین زائری که به مشهد سفر می کند و مسافری که به شهرهای توریستی مانند شیراز و اصفهان می رود. شخصی که به مشهد سفر می کند، امام رضا (علیه السلام) را زیارت می کند. اگر حال و هوای خوب را به او برسانیم در زیارت او در طول ارتباط این زائر با امام (علیه السلام) هم شریک خواهیم بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد خاطرنشان کرد: قرار است جلسات همایش در حضور امام مهربانی ها ما را در مقابله حرفه ای با زائران یاری رساند و وظیفه اصلی خود را بر عموم مردم پیاده کنیم.

باغولی گفت: خیلی وقت ها یک کلمه یا جمله از ما می تواند جایگاه زائر امام رضا (علیه السلام) را تغییر دهد. اگر بدانیم سخنان ما سرآغاز تأثیری است که می تواند مسیر زندگی یک زائر را تغییر دهد، قطعاً در برخورد با زائران طور دیگری عمل خواهیم کرد. همه کارهایی که انجام می دهیم می تواند در تغییر روحیه یک زائر چه خوب و چه بد بسیار موثر باشد. ما اینجا هستیم تا با هم عهد کنیم که شفیع ما مهمان داشته باشد و مهمانش را برای این صاحبش در آغوش بگیریم.

وی ادامه داد: از دیدار با افرادی که در راهروی اربعین با آنها آشنا شدید چه احساسی دارید؟ اولین احساسی که از میزبانان عراقی در راهپیمایی اربعین به ما دست می دهد این است که امام حسین علیه السلام را در زندگی خود به کلی فراموش کردند و امام حسین علیه السلام را برای خود نعمت دانستند. فرهنگ سازی در مشهد نیز با خدمت به شما آغاز می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد گفت: هویت شهر برگرفته از واکنش هایی است که مسافران آن شهر از شهروندان دریافت می کنند. امروزه هویتی که ما به عنوان مشهد داریم، بخش زیادی از آن برگرفته از نظرات زائران امام رضا(ع) در مشهد است.

باکولی بیان کرد: سازمانی که بیشترین خدمات را به شهروندان و زائران ارائه می کند با این اقدام می تواند از ایجاد جایگاه مناسب در سایر اقشار جامعه نیز اطمینان حاصل کند. اگر احساس می کنید که ما مسئولین به عنوان رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به شما کمک کرده ایم ضمن عذرخواهی، قول می دهم از این پس تلاش کنیم تا حجم خدمات فرهنگی خانواده شهرداری را افزایش دهیم.

شهر مشهد به جز وجود امام رضا (علیه السلام) تقریباً دلیلی برای وجود و تداوم خود ندارد.

مهدی نشی نایب رئیس شورای شهر مشهد در این همایش گفت: مشهد مدفن امام رئوف است. به جز وجود حضرت رضا (علیه السلام) به سختی دلیل دیگری برای وجود این شهر وجود دارد. اگر حرم امام رضا (علیه السلام) نبود، دلیلی برای تبدیل شدن این شهر به شهر سه میلیون نفری و جمعیت ۳۰ میلیونی مسافر در سال وجود نداشت.

وی افزود: مشهد با وجود او مقدس شد و به باغی از بهشت ​​تبدیل شد. بنابراین آنچه در این شهر باید انجام شود خدمت به امام رضا (علیه السلام) است.

نایب رئیس شورای شهر مشهد خطاب به خادمان نزدیک که در این همایش حضور داشتند، گفت: عهد بسته ایم که شرایطی را فراهم کنیم تا زائران امام رضا (علیه السلام) با آرامش بیشتری در شهر قدم بزنند و از شهر بازدید کنند. . برکت حج محقق شود.

نشی گفت: ما در مشهد هستیم، یا زائر، مجاور، یا خادم امام رضا (علیه السلام). امروز به عنوان خادمان باب حضرت دور هم جمع شدیم تا در دهه آخر صفر خدمت شبانه روزی به زائران حضرت تجدید میثاق کنیم.

انتهای پیام