برای هوشمندسازی کنتور هیچ پولی از مردم دریافت نمی شودسخنگوی سازمان انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظیفه دولت برای هوشمندسازی کنتورها گفت: بر اساس مصوبه مجلس نباید برای ساخت کنتورهای هوشمند از مردم پولی گرفته شود.

ملک شریعتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تاثیر طرح توسعه صنعت برق بر صنایع، اظهار کرد: بر اساس قانون طرح توسعه صنعت برق که اخیرا در مجلس نمایندگان تصویب شد، تعرفه برق صنایع تعیین شده است. . به گونه ای بررسی شده است که میانگین هزینه های صنعت برق بر اساس نرخ ECA است.

او گفت که این امر دست دولت را باز می گذارد تا درصد کمتری از صنایعی را که نیاز به حمایت دارند، دریافت کند، اما از صنایع با درآمد بالاتر مانند صنایع بزرگ فولاد، مس و پتروشیمی، هزینه بیشتری دریافت کند. به طور کلی متوسط ​​تعرفه برق دریافتی از صنایع بستگی به ECA دارد و درآمد دولت از این محل برای تکمیل طرح نیمه تمام و نوسازی شبکه فرسوده توزیع افزایش می یابد.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی گفت: از سوی دیگر نصب کنتورهای هوشمند از این محل به مدیریت بار شبکه و قطعی برق کمک می کند. در صورت اجرایی شدن این تصمیم، پیش بینی می شود سالانه حداقل دو میلیون کنتور هوشمند منابع خوب نصب شود. نکته این است که برای هوشمندسازی کنتور هیچ هزینه ای از مردم دریافت نمی شود و از منابع مورد انتظار تامین می شود.

انتهای پیام