برادرانی که ثابت می کنند فوتبال ارثی است


برادران فوتبالی معروف و نامدار تاریخ فوتبال ایران کم نیستند و در ۲۲ دوره لیگ برتر ایران عده ای هم مانند برادران محمدی موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، فوتبال ایران از فوتبال کم ندارد. در حال حاضر برادران محمدی که یکی در العربی قطر و دیگری در AAC آتن و زمانی در تیم ملی بازی می کند، معروف ترین برادران فوتبالی هستند و ادعا می کنند که فوتبال می تواند باشد. ارثی

پیش از این دو نفر برادران نویدکیا، مجیدی، نورمحمدی، کریمیان و حالا حردانی از برادران سرشناس فوتبال ایران بودند. اگر به گذشته های دور برگردیم با برادران فنی زاده در استقلال و پرسپولیس، برادران بیانی، برادران مظلومی، برادران پروانی، برادران آتانخواه، برادران مائینی، برادران بختیارزاده، برادران خطیبی و برادران مجدی. برادران و خواهران تیموری.

ترانسفرمارکت در قسمت معرفی برادران فوتبال ایران که از سال ۱۳۸۷ در این راستا رتبه بندی شده است، دو برادر نقی زاده را فعال ترین های ۱۴ سال گذشته معرفی کرده است.

در این گزارش به تقدیم برادران فوتبال لیگ برتر ایران می پردازیم:

برادران محمدی

میلاد و مهرداد محمدی دوقلوهای ایرانی فوتبال هستند. این دو چهره راه آهن شدند و خیلی زود میلاد به عضویت لژیون درآمد و پیراهن تیم ملی دوران مربیگری کارلوس کی روش را بر تن کرد و در جام جهانی هم بازی کرد. مهرداد مسیر سپاهان را دنبال کرد و سپس مدتی به پرتغال رفت و اکنون در عربستان است. شاید دو برادر موفق در حال حاضر فوتبال ایران همین دو نفر باشند.

برادرانی که ثابت می کنند فوتبال ارثی است

برادران حردانی

صابر و صالح حردانی فوتبال را از خوزستان شروع کردند، سپس برادر کوچکتر صالح حردانی وارد تیم ملی شد و در یک معامله خبری راهی استقلال شد. صالح حردانی مرد دوم استقلال در حال حاضر یکی از مدعیان پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی است. صابر الحردانی که سال گذشته قبل از انتقال صالح از فولاد به نسجی یک چهره بود و توانست با این تیم قهرمان جام حذفی شود. این دو برادر سال گذشته قهرمان جام معتبر فوتبال ایران شدند.

برادرانی که ثابت می کنند فوتبال ارثی است

برادران نجی زاده

میثم و علیرضا ناجی زاده که اصالتا اهل شهرستان مرند آذربایجان شرقی هستند از برادران کمتر شناخته شده فوتبال هستند اما از سال ۱۳۸۷ تاکنون بیشترین بازی را در این پست در لیگ برتر انجام داده اند.میثم بازیکن سابق پرسپولیس است. بازیکنی که هم اکنون در نفت مسجد سلیمان بازی می کند. علی رضا که سابقه بازی در تراکتور و سپاهان را در کارنامه دارد، اکنون در تیم آلومینیوم اراک حضور دارد. این دو بازیکن با هم ۴۰۹ بازی در لیگ برتر انگلیس انجام دادند.

برادران نورمحمدی

علی رضا و حمید نورمحمدی برادران معروفی هستند. علیرضا بازیکن سابق پرسپولیس بود که در مقطعی بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را بست و در سال ۲۰۱۸ از فوتبال خداحافظی کرد.حامد نورمحمدی همچنان فعال است و در ذوب آهن بازی می کند.

برادران ناودکیا

محرم نویدکیا یکی از بزرگان لیگ ایران است که با سپاهان پنج بار قهرمان لیگ برتر شد و سال گذشته نیز سرمربی سپاهان بود. زمانی سرمربی سپاهان زیر نظر رسول بود. محرم و رسول در اواسط دهه نود با سپاهان همبازی بودند. محرم سال ۹۵ و رسولی در سال ۱۴۰۰ کفش های خود را آویختند.

برادرانی که ثابت می کنند فوتبال ارثی است

برادران حدادیفر

قاسم و علیرضا حدادی فر دو برادر دیگر بودند که اولی شناخته شده و دومی تقریبا ناشناس. قاسم امسال پس از بیش از یک دهه بازی در ذوب آهن کفش هایش را آویخت و به کادر فنی این تیم پیوست. او یکی از سرشناس ترین بازیکنان لیگ برتر ایران محسوب می شد اما برادرش در سال های ۹۰ و ۹۱ تنها کمتر از ۲۰ بازی برای ذوب آهن انجام داد.

برادران کریمیان

مهدی و مهرداد کریمیان در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ به فوتبال ایران معرفی شدند. مهدی فوتبالیستی سرشناس با سابقه بازی در سپاهان، تراکتور و استقلال بود و مهرداد بیشتر دوران فوتبالی خود را در فجر سپسی سپری کرد.

برادران کریمی

عظمت نام علی کریمی بر هیچکس پوشیده نیست. او را یکی از اسطوره های فوتبال ایران می دانند. فرشید کریمی به جز علی در مقطعی دروازه بان تیم پرسپولیس بود اما این دو برادر همزمان در پرسپولیس بازی نکردند.

برادران گیلاس

مجتبی و مهدی شری برادرانی هستند که اصالتاً شیرازی هستند و هر دو مدتی در پرسپولیس بازی کردند. دو برادری که فوتبال را از برق شیراز شروع کردند، پس از درخشش در این تیم، هر کدام چند سالی به پرسپولیس پیوستند و چهره شدند.

برادران مجیدی

فرهاد و فرزاد در ادوار مختلف در استقلال و لیگ برتر ایران بازی کردند. ابتدا فرهاد در اواخر دهه ۱۹۷۰ به استقلال پیوست و به سرعت به فوتبال امارات راه یافت. فرزاد مجیدی با پاس او به عنوان هافبک راست به استقلال پیوست و پس از چند سال رونق به یکباره سقوط کرد. با رفتن فرزاد، فرهاد مجیدی دوباره به استقلال بازگشت و سرانجام در سال ۲۰۱۹ قهرمان لیگ برتر انگلیس شد و در دو سال گذشته به عنوان مربی و مربی تیم استقلال قهرمان لیگ برتر شد.

برادرانی که ثابت می کنند فوتبال ارثی است

برادران لوپز

در بین همه ایرانی ها دو گروه خارجی وجود دارد. اولین آنها برادران لوپز از پرتغال هستند. فلاویو و مارکو لوپز پایشائو برای تراکتورسازی و نفت تهران بازی کردند. اگرچه فلاویو موفق تر از مارکو بود. فلاویو و مارکو در سال ۹۱ به تبریز و تهران رفتند و به ترتیب با تراکتورسازی و نفت بازی کردند.

برادران پاچینکو

سرگئی باچنکو، ملوان دروازه بان سابق مولداوی که سال گذشته با تیم شریف موفق شد رئال مادرید را در برنابئو شکست دهد، همراه با برادرش الکساندر در ایران بازی کرد. سرگئی در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ به ملوان رفت و در این تیم حضور داشت. اسکندر در سال ۱۳۹۳ برای نیم فصل به مسجد نفت سلیمان پیوست و البته یک فصل کوتاه هم داشت.

به غیر از این، برادران دیگری نیز در لیگ برتر ایران بازی کردند که به اختصار به نام آنها اشاره می کنیم:

– بی نظیر و وحید امیری

– محمد رضا و رشید مظاهری

– محمد و حسین بابی

میلاد و محمد نصرتی

سید محمد و سید محسن حسینی

– امین و داریوش شجایان

علی و عارف غلامی

– زیدالدین و زبیر یکسان ایستاده اند

– مهدی و امیرحسین حسین زاده

– محمد و کاظم برگلو

– میثم و سجد آقایی

انتهای پیام