با فرم بدن خود آشنا شوید! (اشکال مختلف بدن را تشخیص می دهد)


قبل از ارائه اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کرد: همه فرم های بدن زیبا هستند. هر بدن شکل یکسانی ندارد و این ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان دسته بندی کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصل رعایت تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

کل شکل

انواع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، لوزی (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی تنه ندارد. همچنین در این اندام ها عرض شانه ها تقریباً با عرض ران ها یکسان است. برای همه کل شکل یک روش خصوصی برای لباس پوشیدن وجود دارد تا فرم کلی و اندام کامل را نشان دهد. چنین عضوی معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و تشکیل ماهیچه بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تبدیل می شود. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر به نظر می رسد.

شکل گلابی:

در اندامهای گلابی شکل عرض شانه ها و قسمت بالای بدن باریکتر از قسمت تحتانی بدن و عرض ران است. معمولاً افرادی که دارای چنین اندام هایی هستند کمردرد شدید دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به مستطیل ، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. در افراد دارای اندام ساعت شنی ، کمر باریک تر از قسمت بالای بدن و پایین تنه است. گاهی در این دسته تفاوت عرض شانه ها ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلث:

اندام مثلثی وضعیتی است که در آن عرض بالای تنه باریک تر از پایین تنه است یا برعکس. اگر عرض شانه ها و قفسه سینه کمتر از عرض باسن باشد ، در شکل اندام انسان مثلثی به سمت بالا و برعکس ، یک مثلث به سمت پایین ایجاد می شود.

بیضی شکل:

مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد سینه پهن تر و پهن تری نسبت به شانه ها و باسن دارند.

فرم جذب (الماس)

اندام لوزی تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت ، لگن احتمالاً بزرگتر از بازوها است.

تشخیص شکل بدن با استفاده از اندازه گیری

شما می توانید شکل بدن خود را درست پس از خواندن این دسته بندی ها تشخیص دهید. برخی افراد ممکن است پیدا کردن شکل بدن برای خود مشکل داشته باشند و به دو دسته مختلف تقسیم شوند. در زیر نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، پیشخوان را مستقیماً از ناحیه گردن دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. دور سینه باید از زیر بازوها و برآمدگی قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه کمر مناسب ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید. خط ایجاد شده در کنار ناحیه این است که برای اندازه گیری دور کمر باید یک متر دور آن بپیچید. برای اندازه دور لگن ، یک گلوکومتر روی تاج بگذارید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل رشد است. کوتاهی یا قد باعث تغییر شکل و شکل بدن می شود. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو بزرگتر هستند ، حتی زمانی که لاغر هستند. در نهایت ، هورمون ها در شکل گیری بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید