باید نگاه ویژه ای به ورزش رزمندگان زن و بانوان معلول داشته باشیداسنا / زنجان رئیس فدراسیون ورزشکاران جانباز و معلول گفت: چشم انداز خوبی در انتظار ورزش جانبازان و معلولان استان زنجان است.

محمد شروین اسپاگیان با اشاره به اینکه نباید در کارها عجله کرد، تصریح کرد: برای موفقیت باید یک نقشه راه و یک روند وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه محدودیت و کمبود بودجه در ورزش معلولان مختص استان زنجان نیست، تصریح کرد: با توجه به توجه مقام معظم رهبری به افزایش نشاط جامعه، ورزش جایگاه ویژه ای در کشور پیدا کرده است. .

این مسئول با اشاره به عملکرد خوب جانبازان و معلولان در زنجان، نسبت به آینده ورزشی استان ابراز امیدواری کرد و ادامه داد: با علم به اینکه دنیا در پیشگاه خداوند است حق هیچکس را تضییع نخواهیم کرد. حقوق فرد ضایع خواهد شد . همچنین حاج قاسم عالم خدا بود، شخصیت پهلوانی داشت و در همه اعمالش خدا را می دید.

وی با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این تصمیم باید جدی گرفته شود. حفظ و ارتقای سطح سلامتی، جسمی، روانی، ورزشی و نشاط جانبازان و معلولان، افزایش حضور آنان در جامعه، سربلندی جانبازان و معلولان در مسابقات بین‌المللی و جهانی و نهادینه‌سازی اخلاق، معنویت و فرهنگ. اخلاق ورزشی در زمینه فعالیت های ورزشی، تامین عدالت، نفع اجتماعی جانبازان و معلولان از خدمات و امکانات ورزشی و … از اهداف این مصوبه است.

اسپاگیان اجرای این مصوبه از سوی مسئولان مربوطه را مهم دانست و شناسایی کرد: برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ حضور، توانمندسازی و تکریم جانبازان و معلولان، ایجاد و فعال سازی انجمن یا شورای ورزشی جانبازان و معلولان در ساختار ورزشی مربوطه. و زیرمجموعه ها و همکاری و تعامل با متولیان ورزش رزمی جانبازان و معلولان در عرصه های مختلف، با تخصیص درصدی از ظرفیت سازماندهی شده، حمایت و مشارکت فعال در برگزاری «روز ملی المپیک» در حد توان را داشته باشند. اماکن و تجهیزات ورزشی مربوط به ورزش جانبازان و معلولین به صورت رایگان و متناسب با درصد جمعیت و شرایط خاص آنان از وظایف سازمان ها بوده و این مطالبات را به اداره ورزش و جوانان سازمان ارجاع خواهد داد. هیأت تجدیدنظر که سپس از طریق استاندار به نهادها (۱۶ نهاد مرتبط) منتقل می شود.

بر اساس این تصمیم رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین هزینه سفر رایگان و سالن اختصاصی در استان یا شهرستان را بر عهده نهادهایی مانند بنیاد شهید و بهازستی عنوان کرد.

اسپغیان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اذعان داشت: باید به ورزش قهرمانی، عوام، سالمندان و جانبازان توجه ویژه شود. زیرا رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که ورزش برای جوانان لازم و برای سالمندان واجب است.

وی با اشاره به موضوع ستاد استعدادیابی در پارالمپیک تاکید کرد: موضوع استعدادیابی باید جدی گرفته شود. آیین نامه ای در این خصوص به استان ها ارسال می شود، لذا خواستار همکاری ویژه در حوزه رفاه اجتماعی هستیم.

این مسئول با تاکید بر اهمیت ورزش بانوان گفت: باید در این رشته به برابری جنسیتی برسیم. چرا که بانوان ما در مسابقات معلولین حضور داشتند.

وی با بیان اینکه ما از شهرها حمایت می کنیم، خاطرنشان کرد: بحث آموزش و ترویج داوری و تربیت وظیفه ماست. با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل هایی که استان زنجان از آن برخوردار است، اعطای ورزش معلولان در این استان باید مورد توجه قرار گیرد. بیان درخواست‌ها و گزارش‌ها و پیگیری‌ها با همه اعضای هیئت مدیره باید به وضوح نظارت شود.

انتهای پیام