بایدن: پوتین در حال بررسی استفاده از سلاح شیمیایی در اوکراین استبایدن بدون پرداختن به جزئیات مدعی شد که اتهامات نادرست روسیه مبنی بر داشتن سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی کیف نشان می دهد که پوتین در حال تحقیق در مورد استفاده از سلاح های شیمیایی علیه اوکراین است.

رویترز به نقل از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نوشت: «ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در وضعیت بدی قرار دارد و تمام تلاش خود را برای فرار از شکست انجام می دهد و اکنون در مورد روند برافراشتن پرچم های جعلی صحبت می کند». سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی در ایالات متحده و همچنین در اروپا، اما این به هیچ وجه درست نیست.

او گفت: «آنها می گویند که ایالات متحده سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی در اوکراین دارد. این نشان می دهد که پوتین در حال بررسی استفاده از چنین سلاح هایی است.

این اظهارات منعکس کننده اظهارات قبلی مقامات در واشنگتن و ایالات متحده است که دولت روسیه را به انتشار ادعاهای بی اساس مبنی بر داشتن برنامه تسلیحات بیولوژیکی اوکراین متهم کرده بودند.

وزارت دفاع روسیه دولت کیف را متهم کرده است که قصد دارد به شهروندانش با سلاح های شیمیایی حمله کند تا مسکو را مقصر بداند، اما روسیه هیچ مدرکی برای حمایت از ادعاهای خود ارائه نکرده است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر