بایدن با رهبران ناتو دیدار کردمنابع خارجی و آمریکایی می گویند که بایدن قرار است در روزهای آینده با رهبران کشورهای عضو ناتو در بروکسل دیدار و درباره جنگ روسیه در اوکراین گفتگو کند.

این منابع همچنین گفتند که این طرح که هنوز نهایی نشده است، در ۲۳ مارس در بروکسل، پایتخت بلژیک، توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با رهبران ناتو ملاقات خواهد کرد.

منابع آگاه همچنین هشدار دادند که با توجه به وضعیت متشنج در اوکراین، ممکن است برنامه ها تغییر کند.

این نشست در حالی برگزار می شود که نیروهای روسیه به حملات خود در اوکراین ادامه می دهند.

یکی از منابع آگاه همچنین اعلام کرد که بایدن به لهستان نیز خواهد رفت، جایی که اخیرا به دلیل حمله نیروهای روسی به یکی از بزرگترین پایگاه های نظامی اوکراین در چند کیلومتری مرز با اوکراین نگرانی هایی وجود داشت.

اعضای ناتو همچنین نگران کشیده شدن به درگیری نظامی با روسیه هستند. بایدن بارها گفته است که ایالات متحده به دنبال اعزام نیرو به اوکراین نیست، بلکه از خاک ناتو به هر قیمتی دفاع می کند.

در همین حال، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که ایالات متحده از نزدیک با اعضای ناتو و متحدانش در اروپا همکاری می کند، اما تصمیم نهایی درباره سفر بایدن به بروکسل هنوز گرفته نشده است.

از زمان حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، ایالات متحده و متحدانش تحریم های هماهنگ شده ای را علیه مسکو و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعمال کرده اند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر