بازی های رایانه ای غیرمجاز بر سبک زندگی افراد تأثیر گذاشته استایسنا/ قم وی با اشاره به قابلیت های بازی های رایانه ای در حوزه رفتار گفت: قوه قضائیه تایید می کند که بسیاری از جرایم نوجوانان و جوانان تحت تأثیر بازی های رایانه ای غیرمجاز قرار می گیرند و این بازی ها سبک زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.

سیدصادق باغمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای امروز در کارگروه ساماندهی مراکز بازی های رایانه ای استان قم در سالن اجتماعات تالار فرهنگ و هنر قم افزود: بنیاد ملی بازی های رایانه ای با حمایت اسناد بالادستی کشور مانند پشتیبانی تولید، کنترل محتوا، پشتیبانی نظری و پژوهشی و مجوز و مجوز انتشار.

وی گفت: در حوزه آموزشی این موسسه به تربیت نیروی انسانی در زمینه بازی سازی می پردازد و در زمینه تحقیق محتوا فعال است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با اشاره به اینکه این بنیاد نقش های متفاوتی را ایفا خواهد کرد، گفت: حمایت از تولید و ارتقای سواد بازی های رایانه ای در بین مردم و رعایت حقوق معنوی مصرف کنندگان وظیفه بنیاد است.

وی افزود: آنچه کار ما را تغییر داده است، ارزش اقتصادی، فرهنگی و رسانه ای بازی های ویدیویی در دنیای امروز است.

بیگمان گفت: در زمینه تولید بازی های رایانه ای به ویژه بازی های موبایلی سالانه ۱۵۰ بازی موبایلی در کشور تولید می شود که فرصت خوبی برای اشتغال های جدید است.

وی با اشاره به قابلیت های بازی های رایانه ای در حوزه رفتار گفت: قوه قضائیه تایید می کند که بسیاری از جرایم نوجوانان و جوانان تحت تأثیر بازی های رایانه ای غیرمجاز قرار می گیرند و این بازی ها سبک زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تاکید کرد: کاربردهای مختلف بازی های رایانه ای به موضوع مهمی در دنیا تبدیل شده است و مجموع این کارکردها نشان می دهد که با موضوع مهمی روبرو هستیم.

وی میزان هزینه صرف شده برای بازی های رایانه ای در ایران را سالانه حدود پنج هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

بیگمن گفت: «در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ما برای ارتقای فرهنگ رسانه‌ای مخاطبان و نظارت بر محتوا تلاش می‌کنیم تا بتوانند زنجیره‌ای مناسب در این زمینه ایجاد کنند.

وی افزود: در مورد ورزشگاه ها یکی از خوبی ها عملکرد متفاوتی است که در قم نسبت به سایر استان ها شاهد آن هستیم و ظرفیت نمونه های اولیه در قم وجود دارد.

انتهای پیام