بازی با مرادمند و یزدانی باعث ایجاد شکاف در تیم شدپیشکسوت تیم فوتبال ملوان معتقد است یزدانی و مرادمند می توانند در فصل آینده بیشتر به این تیم کمک کنند.

غفور جهانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره عملکرد تیم فوتبال ملوان در این فصل گفت: ملوان در ابتدای فصل از بازیکنان خوبی استفاده کرد و عملکرد او بهتر از سایر تیم ها بود. کادر فنی ملوان متشکل از مربیان بومی بود و به خوبی با شخصیت تیم آشنا بودند و همین امر باعث موفقیت ملوان شد. ۶ سال مربیان غیر ملیتی هدایت ملوانان را بر عهده داشتند و با همه تلاش ها نتوانستند به نتیجه مطلوب برسند.

پیشکسوت فوتبال گیلان درباره حاشیه های کم نیروهای سبد انزلی در این فصل در لیگ یک توضیح داد: بیگمان نوری به عنوان سرپرست باشگاه و بوراچید به عنوان اسپانسر مالی ملوان این تیم را به خوبی کنار هم قرار داده اند. مدیریت و کادر فنی همیشه توصیه کرده اند که اجازه ندهید تیم به حاشیه برود زیرا جمع شدن در یک شهر کوچک و دور کردن تیم از هدفش سخت است. ملوان طبق برنامه این فصل عمل کرد و از زمان، مکان و امکانات تمرینی تا پرداخت دستمزد بازیکنان همه چیز به موقع انجام شد و برای این کار هیچ حاشیه ای وجود نداشت. مازیار زری و بیگمان نوری مانند دو برادر بزرگتر بازیکنان بودند که بر همدلی و انسجام تیم افزودند.

جهانی درباره محل حضور مرمند یزدانی مدافعان ملوان گفت: یزدانی و مرمند بازیکنان بزرگی هستند و امیدوارم بتوانند به تیم کمک کنند اما در مورد آنها حق با مازیار زری بود. مازیار معتقد بود که دفاعش جزو بهترین های لیگ است و بازی با این دو می تواند تیم را ناراحت کند و تفاوت ایجاد کند. اگر این اتفاق بیفتد، جمع کردن آن در آن مقطع از فصل دشوار خواهد بود و امیدوارم آنها بتوانند سال آینده با ملوان در لیگ برتر بازی کنند.

وی در خصوص راهکار مدیریتی ملوان برای در امان ماندن از سرنوشت فجرباسی، تصریح کرد: ملوان تیمی با ریشه و از سال ۱۳۴۶ در بالاترین سطح فوتبال ایران بوده و شاهد سردی و گرمی کار بوده است. من دیشب از آنها خواستم که از این به بعد تیم خود را برای فصل آینده تعطیل کنند. بازیکنان بزرگی در لیگ برتر حضور دارند و ملوان نمی تواند با یک تیم با رقبای بزرگی مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان رقابت کند. باید تیم را تقویت کرد و برای جذب بهترین بازیکنان پول خرج کرد. این یک راه موثر برای بقای فصل آینده لیگ برتر است و برای رسیدن به اهداف بزرگتر در سال های آینده باید برنامه ریزی و هزینه بیشتری انجام شود.

انتهای پیام