بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است شرعی و واجب است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار عاشق روزه گرفتن هستند.
داشتن یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار غیرممکن است. آره هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید برای مشاوره.

اول از همه ، به مقاله مربوط به افرادی که از گرسنگی ممنوع هستند ، بروید خواندن؛ اگر شرکت کنندگان کسانی هستند که روزه گرفتن ممنوع است نمی کنید ، پس شرایط روزه داری را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

شما اکنون روزه می گیرید که ما بهار هستیم ، چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و تشنگی وجود دارد. سیستم بدن یک زن باردار با یک زن غیر باردار کاملاً دیگر ، یک تفاوت این است که او سریعتر گرسنه می شود. زن باردار بیش از 12 ساعت بدون غذا ترک نکنید. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه ماندن. مواد در بدن شما تا آنجا که می توانید تولید و انباشته می شوند آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند خسارت وارد کند.

چند ماهه بارداری هستی؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول مورد سوم توسط برخی از کارشناسان ممنوع شد ، اما به لحاظ
بررسی کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل ، مواد مغذی و آب بخورید بین افطار و صحرا ، انرژی مورد نیاز خود را از نظر بدست آورید کارشناسان ، گرسنگی اشکالی ندارد. اما این دوره خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است این هست. بنابراین ، اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذاهای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید تعدادی قول بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و مقدار هر وعده را کاهش دهید در حال حاضر ، شما نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه به شدت دلسرد می شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی در اثر گرسنگی بسیار زیاد باشد این برای زنان باردار است و در آزمایش ادرار همان مواد بالا را آزمایش کنید گفتیم دیده می شود ؛ گرسنگی نکشیدن بهتر است.

3- شرایطی که تحت آن زنان گرسنه عموماً از گرسنگی منع می شوند ما این را اینجا نوشتیم ؛ لطفا ادامه مطلب را بخوانید.

4- اگر مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و هنگام افطار بخورید افطار و شکر تنقلاتی هستند که حاوی عناصر کمیاب و پروتئین و ویتامین بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید به زودی.

سه ماهه دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، انرژی و مواد بدهید آب و غذا کافی از افطار تا صحرا ، معمولاً در این دوره از روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا شما می توانید در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود) نیاز دارند. اگر مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید تا در چند ساعت اول گرسنه باشید و میل داری؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و صحرا روزه بگیرید ، وعده می دهد کامل بخورید و انرژی ، آب و غذا را تأمین کنید اینجا
همچنین ، اگر در هفته های اخیر هستید ، بدن شما باید آب کافی دریافت کند بهتر است گرسنه نمانید و مطلوب است

توصیه ها:

* مهمتر از همه – چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است نمی توانید ، می توانید 2-3 روز ناشتا باشید و سپس بیرون بروید به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد مضر را بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد اعتراف کنید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است این مورد صدق نمی کند مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. در صورت بارداری
غذای سالم و کافی بین افطار و شکر او می تواند آب به دست آورد و در طول روز احساس گرسنگی نکند
به زودی.
* پست برای زنان باردار ، با در نظر گرفتن سن حاملگی ، شرایط بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. همه پایه گذاری شده اند توانایی های خود را ارزیابی کرده و با توجه به نتایج با آنها مشورت کنید پزشک او در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد عوارض گرسنگی مادر انجام می دهند باردار است اما هنوز نمی تواند علت گرسنگی را ثابت کند مادر یا فرزند عوارضی دارد و مطمئناً این س stillال هنوز جایی دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

پیوندها:

1- کتاب «ر.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالله نروژی

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
نتایج ماه رمضان و تولد: جمعیت -3 نفر
بر اساس تحقیقات هلند

دیدگاهتان را بنویسید