باتجربه ترین تیم تاریخ ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطرتیم ملی ایران باتجربه ترین تیم خود را به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعزام می کند تا تعداد زیادی از بازیکنان این تیم را برای دومین و سومین حضور خود در این رقابت ها محک بزند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، تیم ملی فوتبال ایران برای سومین بار پیاپی در جام جهانی شرکت می کند که حضور بازیکنان باتجربه تر از قبل در تیم ملی را در پی خواهد داشت. در حال حاضر بیش از ۱۰ بازیکن از تیم ملی ایران تجربه یک بار حضور در جام جهانی و سه بازیکن نیز تجربه دو بار حضور در جام جهانی را دارند که در جام جهانی ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت.

احسان حاجوسوی، کریما انصاری، فرد و علیرضا جهانبخش سه ملی پوش با دو تجربه جام جهانی هستند که احتمالا در جام جهانی ۲۰۲۲ حضور خواهند داشت و مسعود شجاعی را به باتجربه ترین بازیکن ایرانی در جام جهانی تبدیل می کند.

بازیکنانی چون سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا پیرانوند، مهدی ترابی، میلاد محمدی، سعید عزت الله، وحید امیری، سامان قدوس، مجید حسینی و امیر عبدزاده نفراتی هستند که در جام جهانی ۲۰۱۸ حضور داشتند و اکنون در تیم ملی حضور دارند. ایرانی. یک تیم.

نتیجه با این ترکیب، باتجربه ترین تیم تاریخ خود را ایران در فینال جام جهانی خواهد داشت و حداقل برای یک بار جو جام جهانی را لمس کرد و بازی های سختی انجام داد.

این در حالی است که در گذشته ایران همیشه در جام جهانی با کمبود تجربه مواجه بود و به همین دلیل در طول مسابقات با مشکلاتی مواجه شد و بازیکنان قبل از اینکه با جو و جو آشنا شوند مسابقات را رها کردند. قهرمانی.

نگاهی به فصل های گذشته نشان می دهد که تعداد کمی از بازیکنان قبلاً حداقل یک بار در جام جهانی بازی کرده اند:

۱۹۷۸ (اولین حضور در جام جهانی): –

۱۹۹۸ (دومین حضور با وقفه ۲۰ ساله):-

۲۰۰۶ (حضور در سومین جام جهانی):

علی دایی و مهدی مهدوی کیا (حضور دوم)

۲۰۱۴ (چهارمین حضور در جام جهانی):

جواد نکونام و مسعود الشجاعی (حضور دوم)

۲۰۱۸ (پنجمین حضور در جام جهانی):

مسعود الشجاعی (ظهور سوم)

علی رضا جهانبخش، احسان حاجوسوی، رضا قوشانژاد، کریم انصاری فرد، بیگمان منتظری و اشکان داجه (حضور دوم)

احتمال: ۲۰۲۲ (ششمین حضور در جام جهانی):

احسان حاجوسوی، کریما انصاری، فرد و علی رضا جهانبخش (حضور سوم)

سردار آزمون، مهدی ترمی، علی رضا پیرانوند، مهدی ترابی، میلاد محمدی، سعید عزت الله، وحید امیری، سامان قدوس، مجید حسینی و امیر عبدزاده (حضور دوم)

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر