ایران مقابل کره جنوبی شکست خورد و دو رکورد را شکستتیم ملی ایران با شکست مقابل کره جنوبی به روند ۱۵ ساله خود بدون شکست و بدون شکست مقابل کره جنوبی پایان داد.

به گزارش ایسنا، در چارچوب هفته نهم رقابت های مقدماتی جام جهانی در آسیا، کره جنوبی و ایران از ساعت ۱۵:۳۰ (۱۹:۰۰ به وقت محلی) در ورزشگاه موندیال سئول به مصاف هم رفتند که این دیدار با دو گل به سود کره جنوبی به پایان رسید.

سون هیونگ مین در دقیقه ۴۵ + ۲ و کیم جونگ وون در دقیقه ۶۳ برای کره جنوبی گلزنی کردند.

تیم ملی با قبول این شکست دو رکورد را از دست داد که اولین آن رکورد شکست ناپذیر شاگردان اسکوچیچ بود.

رکورد عالی دراگان اسکوچیچ از زمان هدایت تیم ملی امتیاز امیدوارکننده ای در آستانه این دیدار بود. او در ۱۵ بازی اخیر خود به عنوان سرمربی تیم ملی ایران در ۱۴ بازی پیروز شده بود و تنها با کره جنوبی مساوی کرد اما این رکورد با شکست مقابل کره جنوبی به پایان رسید.

یکی دیگر از رکوردهای این تیم با این نتیجه به پایان رسید و آن مصونیت تیم ملی مقابل کره جنوبی بود. آخرین پیروزی کره جنوبی مقابل ایران قبل از این دیدار به ۱۱ سال پیش و در وقت های اضافه جام ملت های آسیا برمی گردد که کره جنوبی با یک گل ایران را شکست داد. کره پس از این دیدار ۴ بازی متوالی را به ایران واگذار کرد و تنها در سه دیدار اخیر خود به تساوی رسید. آخرین پیروزی کره ای ها در وقت معمول بازی مقابل ایران به سال ۲۰۰۵ برمی گردد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر