ایران – سنگال; آخرین آزمون جدی تیم ملی تا جام جهانیتیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار تدارکاتی خود در کمپ اتریش از ساعت ۱۸ به وقت تهران به مصاف سنگال می رود.

به گزارش ایسنا، تیم های ملی فوتبال ایران و سنگال امروز (سه شنبه) پنجم مهرماه از ساعت ۱۸ به وقت ایران در اتریش به مصاف هم می روند. این مسابقه در ورزشگاه MotionInvest Arena در مولدینگ، نزدیک وین، پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.

در رده بندی فیفا، سنگال در رده هجدهم و ایران در رتبه بیست و دوم قرار گرفتند که هر دو به عنوان قدرت های برتر آسیا و آفریقا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شرکت خواهند کرد. سنگال در گروه A و ایران در گروه B جام جهانی قرار دارند.

پیش از آن ایران و سنگال یک بار مقابل هم قرار گرفتند که نتیجه این دیدار دوستانه به تساوی رسید. دومین دیدار در حالی بین این دو تیم برگزار شد که از ماه ها قبل صحبت از برگزاری این دیدار با رایزنی با وزارت خارجه ایران بود که در نهایت در این پنجره از بازی های ملی به پایان رسید.

تیم ملی ایران

تیم ملی ایران پس از پیروزی ارزشمند روز جمعه در دیدار دوستانه مقابل اروگوئه وارد زمین می شود و نشان می دهد که مشکلات ماه های گذشته به پایان رسیده و این تیم بیش از هر زمان دیگری برای حضور در جام جهانی آماده است.

کی روش که تا یک سال پیش سرمربی تیم ملی مصر بود در اولین اظهارات خود در بدو ورود به ایران گفت که اروگوئه و سنگال را به خوبی می شناسم. این مربی پرتغالی در دوران نیمکت نشینی خود در مصر در دو نوبت به مصاف سنگال رفت که حاصل هر دو اتفاق ناکامی مصر بود. ابتدا قهرمانی آفریقا را به دلیل شکست در ضربات پنالتی در فینال از دست داد، سپس در ضربات پنالتی در راه جام جهانی مغلوب سنگال شد تا دوباره به ایران بازگردد.

سرمربی پرتغالی ۲۷ بازیکن را برای این دیدار دعوت کرد که نورکان و رادیان (به دلیل نداشتن ویزای ورود) به تیم ملی نپیوستند. بیرانوند و آزمون در تمرینات روزهای گذشته دچار مصدومیت شدند و با توجه به بهبودی سریع این بازیکنان، به احتمال زیاد در این دیدار به میدان نخواهند رفت.

تیم ملی تا پایان این اردو تنها یک بازی دوستانه در روز ۲۰ آبان ماه در تهران برگزار می کند و لژیون در این دیدار غایب است و نمی تواند زیر نظر کروس کار کند و به نوعی این بازی همان بازی است. . یک آزمون جدی دیگر برای تیم ملی.

تیم ملی سنگال

تیم پر ستاره سنگال در حال حاضر بهترین تیم آفریقاست و امید زیادی برای موفقیت این تیم وجود دارد. سنگال سال گذشته قهرمان آفریقا شد و با غلبه بر مصر راهی جام جهانی شد. این تیم در آخرین بازی دوستانه خود مقابل بولیوی با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید.

آلیو سیسه سرمربی سنگال بازیکنان سرشناسی از این تیم مانند سادیو مانه، کولیبالی، ادریسا گانا، شیخ کویاته، عبدو دیالو و دیگر ستارگان مطرح در تیم خود دارد اما ادوارد مندی دروازه بان چلسی در این دیدار غایب بود. ایران.

سرمربی سنگالی جوانان ایران را به عنوان حریف کامل برای محک زدن تاکتیک تیمش در راه جام جهانی انتخاب کرد. سنگال در جام جهانی به مصاف تیم ملی قطر می رود که میزبان جام جهانی است.

انتهای پیام