ایجاد ۸۰۰۰ شرکت دانش بنیان در کشورایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس اداره آموزش و پژوهش شورای اسلامی گفت: دانش کسب و کار نوپا و نوظهوری است که در سال ۱۳۸۸ با تصویب قانون مجلس نمایندگان آغاز به کار کرد و مایه مباهات است که امروز نزدیک به هشت هزار دانش. ” – شرکت های مستقر در ایالت تاسیس شده اند.

علی رضا منادی در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربیع الرشیدی در جمع خبرنگاران افزود: راه اندازی این تعداد شرکت دانش بنیان بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد گردش مالی دارد. یک سوم گردش مالی دولت را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: تبریز شهر دانش با دانشگاه ها و اساتید مهم است و نمایشگاه رنوتکس در این استان برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پژوهش شورای اسلامی گفت: قانون جهش تولید دانش در خصوص حمایت از این شرکت ها در ۲۰ ماده در مجلس نمایندگان تصویب شد و تمامی موانع از مسیر دانش بنیان برداشته شد. شرکت ها

وی ادامه داد: صندوق شکوفایی و نوآوری یک سال پیش در تبریز تاسیس شد و برای شرکت های دانش بنیان تسهیلات ارائه می کند و انشاالله امسال با افزایش سرمایه، بودجه این شرکت ها به ۱۰۰ میلیارد تومان وصول می رسد.

المنادی افزود: در پایان با توجه به ظرفیت این قانون با تمام توان تلاش می شود تا از دانشمندانی که در مسیر دانش شرکتی فعالیت می کنند حمایت کنیم.

وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سال ۱۴۰۱ سال تولید، دانش و اشتغال زایی باشد، این امر محقق می شود و نخبگان اتفاقات بزرگی را رقم خواهند زد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و ایسکو در شورای اسلامی افزود: ایران کشور جهان سومی نیست، ایران در بین ۲۲۰ کشور در تولید علم رتبه چهاردهم را در سطح جهانی دارد و بر اساس گزارش مجله آمریکایی نیوساینتیست، ایران در میان ۳۰ کشور سال گذشته تا ۳۰۰ سال پیشرفت داشته است.

وی خاطرنشان کرد: علمای این کشور در محدوده علم قدم برمی دارند و به امید خدا بر تعداد بهترین علما و علم بیشتر خواهیم افزود.