ایجاد خوابگاه متاهلی نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان لرستان استایسنا/لرستان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: ایجاد خوابگاه متاهلی نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان استان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی کن کبود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کار رسانه آنقدر مقدس است که فکر می‌کنیم در راستای یک کار فوری، فوتی و واجب عینی عمل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس هیچ موقع جهاد واجب عینی نشده بود اما در این برهه کنونی جهاد تبیین توسط مقام معظم رهبری واجب، عینی و فوری معرفی شده و بر تمام اصحاب قلم واجب است به صورت عینی و فوری تبیین کنند که لازمه تبیین ابتدا باید سوال، مطلب، هضم و بیان شود، عنوان کرد: کار رسانه، کاری بسیار ارزشمندی است و هرچه تکرار شود بر قدرت آن افزوده خواهد شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان اضافه کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب دانشگاه مبدا تحولات است و هفت توصیه مقام معظم رهبری در خصوص علم و پژوهش، اقتصاد، سبک زندگی  و… باید رشدی حاصل شود که البته راهش برگزاری نشست‌هایی از این دست است و به تبع این نگاه معتقدم باید کاری کنیم که دانشگاه راحت کرسی آزاداندیشی و صندلی داغ را برگزار و دانشگاه تک صدایی نباشد.  

حاتمی کن کبود با بیان اینکه دفتر کنسولی بین‌المللی در دانشگاه لرستان تاسیس شده و در حال حاضر ۲۳۰ دانشجویی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، عنوان کرد: اگر دانشگاه نتواند  برندی بین‌المللی داشته باشد دبیرستانی بیش نیست.

ایجاد خوابگاه متاهلی نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان

وی ایجاد خوابگاه متاهلی را نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان برشمرد و با تاکید براینکه تاکنون خوابگاه متاهلی در دانشگاه‌های استان ایجاد نشده است، خاطرنشان کرد:  این می‌تواند مطالبه رسانه و دانشجویان از مسئولین باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان نقش اصلی نهاد را هدایت، حمایت و نظارت دانست و با بیان اینکه کار اولیه نهاد در واقع بیان ارزش‌ها در راستای رشد و اعتلای کشور و به تبع آن اسلام است، بیان کرد: در بحث حمایت، نهاد وظیفه دارد از کارمند و دانشجو و استاد که در حقش ظلمی شده حمایت کند.

دفتر نهاد در هیچ دانشگاهی متعلق به هیچ جناحی نیست 

حاتمی کن کبود با تاکید بر اینکه دفتر نهاد در هیچ دانشگاهی متعلق به هیچ جناحی نیست و روحانی دانشگاه فراجناحی است و توجه به هیچ جناحی ندارد و باید بتواند به نقش پدرانه خود در دفتر نهاد بپردازد، خاطرنشان کرد: در مورد نظارت نهاد رهبری مکلف است بر تمام جوانب دانشگاه نظارت داشته باشد و این مهم البته به معنای دخالت و مچ‌گیری نیست.

وی عنوان کرد: شورای راهبردی آموزش عالی استان را راه‌اندازی کردیم و کار این شورا این است که بتواند تمام آموزش عالی و مراکز را یک پازل ببیند و از موازی کاری آنها در انجام امور جلوگیری کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان افزود: هدف اصلی این است که روسای دانشگاه‌های استان بیایند مشکلات شهرستان‌ها و مراکز عالی و خوابگاهی را با همفکری و تعامل در کنار هم برطرف کنند و یکی از رهاوردهای شکل‌گیری این شورا این است که طی تفاهم نامه‌هایی با دانشگاه‌های مختلف استان توانسته بسیاری از موضوعات را پیگیری کنیم.

حاتمی کن کبود تصریح کرد: با همت هیئت رئیسه جدید دانشگاه لرستان خوشبختانه دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه از خوابگاه خودگردان استفاده نمی‌کنند و همه در خوابگاه‌های دانشجویی سایت دانشگاه مستقر شدند.

گلایه از وضعیت چهار مرکز اقماری دانشگاه لرستان

وی از آخرین وضعیت چهار مرکز اقماری دانشگاه لرستان گلایه کرد و افزود: باید وضعیت این مراکز هرچه سریعتر اصلاح شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان جزیره‌ای عمل کردن  ۶۰ مرکز آموزش عالی استان را  آفتی بزرگ عنوان و بیان کرد: قبل از تشکیل شورا  چنین موضوعاتی وجود داشت اما با  تشکیل این شورای راهبردی تا حدودی بسیاری از این مسائل برطرف شدند.

حاتمی کن کبود بیان کرد: یک بخش از کار نهاد رهبری لینک کردن و  هم افزایی درون سازمانی خود دانشگاه و و دیگری ارتباط مراکز متناسب با ظرفیت‌هایی که با بقیه ارگان‌ها داشته باشند، است.

انتهای پیام