ایالات متحده و اروپا بیش از ۳۰ میلیارد دلار دارایی روسیه را مسدود کرده اندوزارت دادگستری و وزارت خزانه داری ایالات متحده گفتند که ایالات متحده و متحدان اروپایی آن بیش از ۳۰ میلیارد دلار از دارایی های روسیه را در پی حمله مسکو به اوکراین توقیف کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولو، دو وزارتخانه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کردند که در صد روز تعهد وزرای دارایی، دادگستری و امور داخلی، وزیران بازرگانی و کمیسیون‌های اروپایی برای اولویت‌بندی منابع و همکاری برای منزوی کردن تحریم‌شدگان. روس ها.” این سیستم در حال افزایش است، زیرا اعضای گروه ضربت رپو بیش از ۳۰ میلیارد دلار دارایی روسیه را از حساب های مالی و منابع اقتصادی تحریم شده مسدود یا مصادره کرده اند.

در این بیانیه آمده است: “گروه کاری Repo دارایی های بانک مرکزی روسیه به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار را برای مقابله با شخصیت ها، گروه های نیابتی و الیگارشی های روسیه مسدود کرده است.”

این آژانس ها گفتند که گروه ضربت هنوز کامل نشده است و به رهگیری دارایی های روس های تحریم شده و جلوگیری از تضعیف اقدامات توسط افراد تحریم شده ادامه خواهد داد.

در بیانیه آمده است: «ما همچنان به افزایش هزینه جنگ روسیه علیه مسکو ادامه می‌دهیم… ما به دنبال به حداکثر رساندن تأثیر تحریم‌ها بر افراد و نهادهای تعیین‌شده، و در عین حال محافظت در برابر پیامدهای ناخواسته برای بازارهای جهانی بر روی کالاها و منابع هستیم». متاثر شد و این نتیجه کار روسیه در انتخاب و ادامه جنگ در اوکراین است.

انتهای پیام