اوایل بزرگسالی بزرگترین چالش پیش روی دانش آموزان در عصر کرونا استاسنا / همدان یک مشاور آموزشی با تاکید بر اینکه خانواده ها باید نحوه آموزش نظارت غیرمستقیم را به کودکان و نوجوانان بیاموزند، گفت: نظارت مستقیم در این سنین مضر است.

رعنا فرهادسف در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در خصوص کاهش تحصیلات کودکان و نوجوانان در دوران کرونا اظهار کرد: کاهش تحصیلات دو گروه از کودکان و نوجوانان تفاوت هایی دارد و هر کدام باید مورد مطالعه قرار گیرند. بطور جداگانه.

با اشاره به اینکه در دوران کرونا، کودکان تحت تأثیر محیط شخصی قرار گرفتند و به محیط خانواده وابسته شدند و تخیل و ادراک آنها شکل نگرفت، افزود: گاهی اوقات متوجه می شویم که کودکان پیش دبستانی نمی توانند قصه بگویند و ایده داشته باشند. از داستان سرایی و دنیا. او اطرافیانش را ندارد و این نشان می دهد که او خیلی کمتر از سنش به چالش کشیده شده و شعر می خواند.

فرهاد صفات با بیان اینکه در دوران کرونا خانواده ها زمان زیادی برای فرزندان خود نمی گذاشتند، گفت: در این مدت اکثر خانواده ها دچار افسردگی بودند که باعث شد بچه ها مبتلا شوند و آنطور که باید رشد نکنند.

وی یکی از مسائل مهمی که کودکان به دلیل همراهی با فضای مجازی با آن مواجه هستند، آزار جنسی است، بیان کرد: در حال حاضر این آسیب به سنین زیر بلوغ و سنین ۹ و ۱۰ سالگی به تربیت جنسی رسیده است. در مدارس وجود ندارد و بچه ها از این مشکل اطلاعی ندارند، به همین دلیل بلوغ زودرس را پشت سر گذاشته اند و چالش هایی در محیط خانواده به وجود می آید و تحقیقات نشان داده است که این مشکلات در پسرها بیشتر است.

این مشاور آموزشی بر لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه تربیت کودکان توسط مدارس تاکید کرد و یادآور شد: اگر این کارگاه ها ماهی یک بار برگزار شود و توصیه های اولیه به خانواده ها منتقل شود، بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی بر لزوم آگاهی خانواده ها از شیوه آموزش نظارت غیرمستقیم بر کودکان و نوجوانان تاکید کرد. به عنوان مثال در نوجوانان عوامل پیچیده تری وجود دارد که خانواده ها از آنها آگاه نیستند، بنابراین باید مواردی مانند مشکلات اضطرابی، افسردگی و خواب های آشفته را برای آنها توضیح دهیم تا بتوانند شرایط را مدیریت کنند.

فرهادسف مدیریت مشکلات و مدیریت بحران را دو موضوعی دانست که خانواده ها از آن بی اطلاع هستند و گفت: یک مدرسه می تواند و امکاناتی برای دعوت از والدین، تولید محتوایی مانند پادکست و یا برگزاری کارگاه های نقد و بررسی فیلم دارد. استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی مانند فیلم برای این گروه سنی و دریافت بازخورد مثبت.

انتهای پیام