اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار مبتلا به اضافه وزن و چاقی


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو هستند. اضافه وزن در دوران بارداری یکی از مشکلاتی است که زنان باردار دارای اضافه وزن را نگران می کند. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری ایجاد می کند. اما بارداری بهترین زمان برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید وزن خود را افزایش دهند. استفاده از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق توصیه می شود. زیرا در این مدت نباید از رژیم غذایی برای کاهش وزن پیروی کنند. بنابراین ، انتخاب محصولات با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری مورد تأکید است. برای ارائه توصیه های غذایی به زنان باردار که دارای اضافه وزن و چاقی هستند ، باید به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه کرد.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، طبیعی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید از طریق توصیه های مناسب در مورد تغذیه ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را بدست آورند.

از جمله دلایل اصلی افزایش وزن اضافی:

  • عادات و رفتارهای غذایی نادرست ، از جمله مصرف زیاد منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) حاوی مقدار زیادی شکر) ، آب نبات و شکلات
  • کم تحرکی و عدم فعالیت بدنی
  • تورم و احتباس مایعات یا در موارد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید