انتقال آیین نامه ستاد پیشگامان جهت اعمال به دانشگاه هامعاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: چندین فعالیت عمده از جمله آیین نامه سازمان گردشگری علمی و فناوری کشور، ستاد سوخته راهیان و تور فناوری اجرا شده است. باغ هایی برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، تحقیقات و فناوری.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالحسین کلانتری در نشست نمایندگان وزارت علوم در دستگاه های نظارتی تشکل های اسلامی دانشگاهیان سراسر کشور که در تالار شهدای جهاد علمی این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: نگاهی تاریخی به توسعه و پویایی جنبش ها و جنبش های دانشجویی؛ گذار از آزادی اندیشه به آزادی انتخاب و آزادی مصرف بسیار مفید و سودمند است.

وی تصریح کرد: باید با توجه به این تحولات و تغییرات در سازوکارهای حکمرانی فرهنگی در دانشگاه ها شکل بگیرد. به عنوان مثال فضای مجازی در دنیای جدید فقط یک ابزار نیست، بلکه فضای مجازی اکثریت زندگی جوانان را تشکیل می دهد، اما بیشتر مقررات، سازوکارها و حتی برنامه ها و فعالیت های فرهنگی سنتی دانشگاه ها به این موضوع مربوط نمی شود. فضا، بنابراین یکی از محورهای اصلی و حتی محور اصلی بررسی فرآیندها و برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها، فضای مجازی است.

کلانتری افزود: قانون محور فعالیت در دانشگاه ها است و تنها توافق نامه تنظیم کننده امور دانشگاه هاست و جهت گیری همه فعالان باید در راستای قانون مداری باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: تکثر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باید در سایه وحدت ملی مورد احترام و احترام قرار گیرد. بیایید این رنگین کمان و جامعه زیبای ایران را به عنوان یک فرصت در نظر بگیریم و در جهت تقویت هویت ملی و یکپارچگی قومی، پرهیز از تمرکزگرایی، سرکوب خرده فرهنگ های قومی-زبانی، پرهیز از هرج و مرج فرهنگی و تضعیف هویت ملی گام برداریم.

وی بر پرهیز از شکل گیری دوقطبی در فضای دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: در اعتراضات و اغتشاشات اخیر متأسفانه شاهد بودیم که با کمک جریان اپوزیسیون، بخشی از مردم و دانشجویان در مقابل هم قرار گرفتند و بسیاری از مردم با یکدیگر مواجه شدند. دانش آموزان. بی اخلاقی رخ داده است. برای جامعه ای که با همزیستی مسالمت آمیز تاریخی مشخص شده است، این صحنه ها دردناک و زشت بوده و هستند و این همزیستی با وجود همه تفاوت ها باید دوباره احیا شود.

وی بر تقویت تشکل های سیاسی و کمک و تسهیل فعالیت آنها تاکید کرد و افزود: تشکل های سیاسی نشانه بارز بلوغ سیاسی در بین دانشجویان است.

کلانتری گفت: باید به ارتقای سطح مطالبات دانشجویان و رسیدگی به مسائل اساسی کشور کمک کرد. دانشگاه باید رهبر باشد نه پیرو، چرا که پیگیری سلبریتی ها هم البته متأسفانه رسانه ها باعث شهرت در کشور شدند. وقتی نیروهای اصیل، تاریخی، متفکر و دانشگاهی را حذف کنیم و آنطور که باید نشان ندهیم. بدیهی است که میدان باید به سمت مشاهیر دانای کل باشد، اینکه رسانه های ما تا چه اندازه دستاوردهای نخبگان ما را بازنمایی می کنند و تا چه اندازه مشاهیر را پوشش می دهند، باید بررسی شود.

کلانتری افزود: کنشگری در سازمان‌ها تمرینی از کنش‌گری در مقیاس کلان نظام سیاسی و فرصتی برای تربیت اجتماعی-سیاسی است. بسیاری از مشکلاتی که امروزه با آن مواجه هستیم ناشی از مشکلاتی است که در این زمینه با آن مواجه هستیم و بخش بزرگی از راه حل آن در تقویت سازمان ها و ساماندهی فعالیت های آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: از سازماندهی و هدایت دانش آموزان به سمت فعالیت های گروهی، سازمان یافته، رسمی، قانونی، منضبط و گروهی نترسید. شما نماینده دولت هستید و باید با حوصله و مدارا با گروه های دانشجویی برخورد کنید.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: ما به مطالبات دانشجویان به هر شکل قانونی احترام می گذاریم و به جای مخالفت با مطالبات، اعتراضات و تجمعات، آن را فرصتی برای فعالیت دانشجویی و انسجام اجتماعی بدانیم. اصلاح و بلوغ آنها. مکانیسم های فعلی از این منظر دانشجویان را به سمت فعالیت های قانونی سوق دهیم تا شاهد ساختارشکنی و تحرکات هنجارشکنانه در دانشگاه ها نباشیم.

وی افزود: اعتراض در هر نظام و جامعه ای امری طبیعی است و فرصتی برای بیان مطالبات، امر به معروف و نهی از منکر است. بنابراین باید به جای مخالفت، آن را به گونه ای جهت داد که نظام اسلامی از فرصت های آن استفاده کند و از رفتارهای مخرب و غیراستاندارد جلوگیری کند و از فرصت طلبی دشمنان و مخالفان جلوگیری کند.

کلانتری ادامه داد: این درخواست به اشکال مختلف قابل طرح است. البته این فرصت برای سازمان ها در آیین نامه سازمان ها وجود دارد، از شما می خواهم که از این فرصت استفاده کنید و از اعتراض نترسید. اعتراض همیشه در بسیاری از دانشگاه ها وجود داشته و بخشی طبیعی از عرصه دانشگاه و دانشجو است و با منطق دانشگاه و نشاط سیاسی آن مطابقت دارد و از این نظر چیز جدیدی نیست.

وی ادامه داد: اعتراض باید به رسمیت شناخته شود اما فراتر از آن فرصت های قانونی جدید برای به رسمیت شناختن حق اعتراض دانشجویان در حال بررسی و تکمیل است که انشالله به زودی اعلام می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: البته اعتراضات باید به گونه ای مدیریت شود که خللی در عملکرد فعلی دانشگاه ایجاد نشود و مرزهای مشخصی با تلاطم داشته باشد و خللی در مسیر آموزشی و پژوهشی ایجاد نکند. و فرآیندهای فناوری برای خدمات و مراقبت.

وی با اشاره به اینکه دشمن «امید» دانش آموزان را هدف قرار داده است، گفت: امید هسته مرکزی هر نوع تحول اجتماعی و تمدن سازی است.

وی گفت: امید تاریخ ساز است پس باید امید اجتماعی را در دانشگاه زنده نگه داشت. در این زمینه چند نکته وجود دارد؛ اولاً بخش عمده و قابل توجهی از ناامیدی که در فضای دانشگاه گسترش می‌یابد از خارج از دانشگاه نشات می‌گیرد و مسئولان کشوری باید به طور جدی به آن رسیدگی و رسیدگی کنند و البته گام‌های موثری در این راستا برداشته شده است. کمک به حل مشکلات و مسائل.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: وجود مسائل و مشکلات در کشور را نباید انکار کرد، بلکه این مسائل و مشکلات نباید مایه ناامیدی باشد، بلکه باید محرک فعالیت باشد. و فعالیت، زیرا مشکلات این کشور توسط نخبگان، دانشگاهیان و جوانان این کشور حل می شود و حل خواهد شد. راه حل مشکلات کشور جوانان، دانشجویان و نخبگان فعال در دانشگاه هستند و این مشکلات حل نشدنی نیست و راه حل دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی در آخرین بخش از سخنان خود گفت: مهمتر از همه این است که این مسائل و مشکلات باعث نشود که از تحولات علمی و فناوری بزرگی که رخ داده است غافل شویم. در کشور. پیشرفت عمدتاً توسط این دانشجویان و دانشگاهیان جوان صورت گرفته است، بنابراین باید از این دستاوردها عکس گرفت. در این رابطه؛ یعنی برای به تصویر کشیدن پیشرفت‌های علمی و هویت‌سازی غرورآفرین جوانان مرذوبوم، فعالیت‌های عمده بسیاری از جمله آیین‌نامه شورای دولتی گردشگری علمی و فناوری، ستاد راهیان الشمت و … انجام شده است. گشت و گذار در پارک های فناوری که کمک شما عزیزان را بیشتر می کند و سرعت آنها را افزایش می دهد.

انتهای پیام