انتقاد از واگذاری مجوز «تشکل های جوانان» به وزارت کشوردبیرکل شورای ملی جوانان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴ هزار تشکل جوانان در کشور و در حوزه های مختلف فعال هستند، گفت: جوانان زیادی نیز در حال هماهنگی برای ایجاد تشکل های مردم نهاد هستند که انتظار تسهیل روند ثبت نام را دارند. صدور مجوز فعالیت بلدرچین با چهره تخصصی.

امیر گرمیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران. وی با اشاره به لایحه قانون «سازمان های اجتماعی» گفت: بر اساس این پیش نویس، وزارت ورزش و جوانان به عنوان یک دستگاه تخصصی در حوزه جوانان از صدور مجوز برای تأسیس تشکل ها منع شده است و تمامی مجوزها خواهد بود. انکار شود. صادر شده توسط وزارت کشور، دشوارتر کردن روند، ایجاد NGOها و کاهش نقش متولی اصلی جوانان.

وی با بیان اینکه جوانان مدیران دولتی آینده هستند و علاوه بر خدمت به مردم، فعالیت های اجتماعی نیز انجام می دهند که در سال های آینده تجربه و ممارست برای اداره امور کشور به آنها می دهد، گفت: با اطمینان می توان گفت. که از حوزه های آموزش اداری در کنار کسب تجربه و خدمت به مردم، تشکل های جوانان وجود دارد که در صورت تصویب طرحی در قانون، این روش کسب تجربه و فرصت انجام خدمت داوطلبانه از بین می رود.

به گفته دبیرکل شورای ملی جوانان در سال های اخیر تشکل ها و انجمن ها از سراسر کشور از روستاهای محروم و دورافتاده از مناطق مرزی گرفته تا پایتخت کارهای بزرگ و مهمی انجام داده اند که می تواند به صورت خصوصی انجام شود. . در سازمان ها و انجمن های جوانان اقدامات.

گرمیان در عین حال افزود: حلقه مفقوده در این مسیر عدم اطلاع رسانی از فعالیت های جوانان و حتی معرفی آنها به عنوان جوانان متمایز و فعال اجتماعی در شبکه های رادیو و تلویزیون ملی است. این خلاء به شدت احساس می شود و مدیران دست اندرکار باید توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند و برنامه هایی تولید و معکوس کنند تا این تلاش های ناشناخته به جامعه بیاید.

وی با اشاره به رویکرد دولت در استفاده از ظرفیت های جوانان به عنوان دستیاران جوانان و مشاوران وزرا و روسای سازمان های دولتی و استانداران، به مدیران ارشد در سطح کشور توصیه کرد: به ویژه جوانان فعال در مشارکت های اجتماعی که از نزدیک با مشکلات مردم آشنا هستند. و در عین حال تحصیلات و تجربه لازم برای استفاده را داشته باشند. در این راستا، شورای ملی جوانان آمادگی خود را برای معرفی جوانان برجسته به مدیران اجرایی در سطوح ملی، استانی و منطقه ای به منظور استفاده از پتانسیل آنان به عنوان دستیار و مشاور جوانان اعلام می دارد.

انتهای پیام