امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه کردستان با جهاددانشگاهیایسنا/کردستان دانشگاه کردستان و جهاددانشگاهی به منظور توسعه همکاری‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

رحمت صادقی، امروز (۶ اردیبهشت) در آیین امضا تفاهم‌نامه همکاری که در دفتر ریاست دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت همکاری و هم افزایی دو طرف، اظهار کرد: هم افزایی دو مجموعه می‌تواند موجب توسعه فعالیت‌ها و انجام برنامه‌های شاخص باشد.

وی با تاکید بر اینکه امضای تفاهم‌نامه بهانه‌ای برای توسعه همکاری‌هاست، افزود: باید برای اجرای همه بندهای تفاهم‌نامه تلاش کنیم و از ظرفیت‌های هم به بهترین نحو و به منظور دستیابی به اهداف بهره بگیریم.

رئیس دانشگاه کردستان ضمن اشاره به ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی و نقش آن در همکاری با دانشگاه، خاطرنشان کرد: امیدواریم امضای این تفاهم‌نامه آغازی برای انجام کارهای بزرگ‌تر و همکاری بیشتر این دو نهاد علمی با هم باشد.

در ادامه اکبر اسدی رییس جهاد دانشگاهی کردستان نیز ضمن اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی، عنوان کرد: خاستگاه جهاددانشگاهی، دانشگاه است به همین دلیل این دو نهاد نباید از هم جدا باشند بلکه باید در کنار یکدیگر و از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های یکدیگر استفاده کنند.

وی عدم استفاده از ظرفیت های موجود در جهاددانشگاهی را از دست دادن فرصت دانست و بر ضرورت بهره گیری از خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا به منظور انعکاس اخبار، رویدادهای دانشگاه، انعکاس آراء و نظرات دانشگاهیان در موضوعات مختلف اجتماعی، همچنین مرکز افکارسنجی ایسپا، سازمان انتشارات و حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی برای انجام پژوهش‌های کاربردی تاکید کرد.

اسدی عنوان کرد: حوزه آموزش، اشتغال و کارآفرینی از دیگر فعالیت‌های این نهاد انقلابی است که می‌تواند خدمات خوبی را به دانشگاهیان و دانشجویان ارائه کند.

وی در پایان خواستار در اختیار قراردادن فضای فیزیکی مناسب برای حضور  جهاددانشگاهی در دانشگاه کردستان شد که بتوان با حضور در دانشگاه فعالیت های شاخص و فاخر علمی و فرهنگی انجام داد.

انتهای پیام