رژیم لاغری سریع

الگوهای محرک سیگار کشیدن را بشناسید و بشکنید – نفس سرمایه


بسیاری از سیگاری ها “محرک های کلیشه ای” دارند. یک محرک الگوی چیزی را توصیف می کند که شما فعالیت روزانه را با سیگار کشیدن مرتبط می دانید. برای برخی افراد، قهوه صبحگاهی آنها یک محرک الگویی است: آنها قهوه می نوشند، سیگار می کشند و در حین نوشیدن سیگار می کشند. برای دیگران، این یک استراحت ناهار در محل کار یا رانندگی به خانه است. زمانی که برای شناسایی و توجه به محرک های الگوی خود وقت می گذارید، اولین قدم را برای غلبه بر آنها برداشته اید. گام بعدی این است که بفهمید به جای سیگار چه کاری انجام دهید، تا ذهن و بدن خود را دوباره آموزش دهید تا فعالیت را با چیزی غیر از سیگار کشیدن مرتبط کند.

آیا آماده اید تا با برخی از محرک های سیگار مقابله کنید؟ در اینجا پنج مورد از محبوب‌ترین فعالیت‌های تحریک‌کننده الگو، همراه با نکات و ایده‌هایی در مورد اینکه در عوض می‌توانید انجام دهید، آورده شده است، تا بتوانید الگو را بشکنید، محرک را متوقف کنید و بر سیگار کشیدن پیروز شوید!

الگوی ماشه: صحبت کردن با تلفن هنگام سیگار کشیدن
در عوض این کار را انجام دهید: جایگزینی برای نگه داشتن پیدا کنید. یک تکه هویج، یک تکه کرفس، یا هر میان وعده سالم دیگری را که معمولاً سیگار می‌کشید، امتحان کنید. ایده دیگر: آدامس جویدن.

سبک ماشه: رانندگی در حین سیگار کشیدن
به جای آن این کار را انجام دهید: یک توپ استرس یا دسته های دستی را فشار دهید تا دستان خود را درگیر نگه دارید و قدرت دست را افزایش دهید.

الگوی ماشه: بعد از غذا خوردن
در عوض این کار را انجام دهید: دندان های خود را مسواک بزنید. این کار به دهان شما طعم تازه ای می دهد و شما را از کشیدن سیگار منصرف می کند.

سبک ماشه: در زمان استراحت کار
در عوض این کار را انجام دهید: پیاده روی کنید. اگر معمولاً در طول استراحت با همکاران خود سیگار می کشید، خود را از گروه جدا کنید یا آنها را تشویق کنید تا در ترک سیگار به شما ملحق شوند.

الگوی ماشه: قبل از خواب
به جای آن این کار را انجام دهید: ورزش کنید. مطالعات نشان می دهد که ورزش ۹۰ دقیقه قبل از خواب به شما کمک می کند تا خواب عمیق تری داشته باشید.

مانند هر فعالیت بهداشتی، ما شما را تشویق می کنیم که با پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی خود در مورد تغییراتی که در سبک زندگی خود ایجاد می کنید صحبت کنید. برای پشتیبانی، منابع و مشاوره برای ترک سیگار، به تیم حرفه ای آموزش دخانیات و ترک سیگار ایمیل بزنید. ما اینجاییم تا کمک کنیم.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر