العسکری: فعالیت جهاد دانشگاهی باید بر دانش و صنایع نرم متمرکز شوداسنا / پیرس رئیس سازمان کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی باید دوره جدید فعالیت خود را بر حوزه دانش و اکوسیستم صنایع نرم و خلاق متمرکز کند، ابراز امیدواری کرد که با حمایت ها این امر محقق شود. از سایر نهادها مهم نتیجه خواهد داد.

محمد جواد عسکری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: این نهاد انقلابی چهار دهه است که فعال بوده و پیشرفت و پیشرفت خود را حفظ کرده است. سرزندگی همانطور که در اولین روز تاسیس آن بود. او ممکن است آن را افزایش داده باشد.

وی افزود: گسترش هوشمندانه فعالیت جهاد دانشگاهی از حوزه فرهنگی به حوزه پژوهشی و سایر حوزه ها با توجه به نیاز کشور نمونه ای از یک حرکت ارزشمند جهادی است که باید مشابه سایر نهادهای اجرایی کشور باشد.

نماینده مردم شهرستان های درب و زرندشت همچنین یکی دیگر از ویژگی های مهم جهاد دانشگاهی را کارآمدی عملی پروژه ها و فعالیت ها برشمرد و خاطرنشان کرد: مؤسسات زیادی هستند که کارهای تحقیقاتی آنها بر روی کاغذ خلاصه و تکمیل می شود. در حالی که ثمرات فعالیت های جهاد دانشگاهی است. هر چیزی که استفاده می شود مستحق شناسایی ویژه است.

العسکری تاکید کرد: با پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و نیازها و اولویت های کشور، لازم است جهاد دانشگاهی در دوره جدید فعالیت خود را در حوزه دانش بنیان و اکوسیستم صنایع نرم و خلاق متمرکز کند. . گامی که این نهاد اخیرا سرعت بخشیده اما هنوز به عمق کافی نرسیده است و امید است با حمایت سایر نهادهای ذیربط در کشور مانند دیگر راهکارهای این نهاد به ثمر بنشیند.

وی همچنین به نقش سازنده جهاد دانشگاهی در عرصه های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی به ویژه دانش اشاره کرد و گفت: این اهمیت باید مورد توجه نهادهای مختلف دولتی متولی این حوزه ها و جهاد دانشگاهی به عنوان یک اقدام باشد. از بازوی اجرایی استفاده کنید.

رئیس سازمان کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در این سال ها نشان داده است که می تواند نقش اساسی در زمینه های یاد شده داشته باشد، تاکید کرد: مدیران مسئول باید از این توانایی بهره ببرند و در شکوفایی آن سهیم باشند. توانایی ها. به این نهاد و ما هم نیاز داریم، به این نهاد انقلابی در شورای اسلامی کمک خواهیم کرد.

انتهای پیام