الزام مشمولان قانون جایگاه فروشگاه به صدور فاکتور الکترونیکیاسنا / پیرس مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه مشمولان قانون جایگاه فروشگاهی ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی خواهند بود، گفت:

حمیدرضا محمد ابراهیمی روز چهارشنبه ششم مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مودیان مشمول این قانون بر اساس قانون فروشگاه ها و نظام مودیان مالیاتی، علاوه بر عضویت در سامانه مودیان، موظف به صدور صورتحساب الکترونیکی برای فروش همه هستند. کالاها و خدمات آنها و اطلاعات موجود در این فاکتورها در زمان های مختلف. برای ارسال به اداره مالیات ایالتی.

با اشاره به اینکه شرکت های بورسی و غیر بورسی اولین گروهی هستند که برای اجرای این قانون دعوت شده اند، افزود: با توجه به اینکه این شرکت ها از اول آبان ماه موظف به صدور صورتحساب الکترونیکی هستند، مرکز تنظیم مقررات جایگاه ها و سامانه های فروشگاه ها. مودیان با هدف آموزش، شناسایی و رفع ابهامات فنی، حقوقی و اجرایی این قانون، جلسات مستمری را به صورت روزانه با حضور شرکت های پذیرفته شده در بورس و غیر بورس برگزار می کند.

محمد ابراهیمی افزود: تاکنون شرکت های فعال در صنایع متالورژی، صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی، کاغذ و چوب و سایر شرکت های صنعتی چند رشته ای، شرکت های فعال در صنعت بیمه و خودروسازی در بورس پذیرفته شده اند. بازار و فرابورس نیز شرکت های سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، توسعه نیروگاهی، فروشگاه های زنجیره ای افق کورش، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، انرژی فجر خلیج فارس، گروه مپنا، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه گذاری غدیر، ایران دریایی حضور داشتند. جلسات صنعت و سرمایه گذاری ملی و … تشریح قانون و رفع ابهامات در اجرای آن.

وی خاطرنشان کرد: با هدف مثمر ثمر بودن و تسهیل جلسات در اجرای این طرح ملی، شرکت های مورد اعتماد ارائه دهنده خدمات مالیاتی دارای مجوز هستند که از جمله آنها می توان به شرکت داده کاوی معتبر فرست سام (مجوز نوع ۱)، داده پردازی کیسان (مجوز) اشاره کرد. نوع ۱) شرکت دیان همور فردا (مجوز نوع دوم) و شرکت دیان همراه فردا (مجوز نوع سوم) بازوی قوی سازمان امور مالیاتی کشور در ارائه خدمات به مودیان در تمامی مراحل اجرا، صدور و انتقال الکترونیک هستند. فاکتورها

انتهای پیام