اقدامات توسعه ای خوبی در نصیر انجام شده استایسنا/ کردستان وزیر کشور گفت: اقدامات خوبی در زمینه عمرانی در نصار سنندج انجام شده است اما با توجه به ماهیت مشکلات ریشه ای در این حوزه نیازمند اقدام جهادی برای پاسخگویی به مطالبات مردم هستیم.

احمد واحدی در بازدید از منطقه مجزای شهر ناصر گفت: از دو روستای بزرگ و یک منطقه شهری مجزا بازدید کردیم.

وی با اشاره به اینکه مردم در ناصر مشکلات زیادی دارند، خاطرنشان کرد: البته اقدامات خوبی انجام شده است، اما چون مشکلات این حوزه ها ریشه ای است، رفع آن نیازمند اقدام جهادی است.

وزیر کشور افزود: امیدواریم با تلاش جدی و جهادی مشکلات مردم برطرف و به مطالبات آنها رسیدگی شود.

واحدی افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از مشکلات اصلی مناطق منفصل شهری به ویژه منطقه نصیر است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بحث ساخت و ساز بدون پروانه را متوقف کنیم و طبق برنامه ساخت و ساز را پیش ببریم.

وزیر کشور گفت: با تلاش مسئولان در ایجاد زیرساخت های لازم در نصیر و جدیت مردم در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، زمینه ساماندهی این محدوده شهری مجزا را فراهم می کنند.

وزیر کشور سپس با حضور در مزار امام زاده هاجر خاتون خواهر امام رضا(ع) از خانواده دو شهید شهیده اسدی و شهید قادری دیدار کرد و به مقام شامخ این بانوی بزرگوار و شهیده فاطمه اسدی ادای احترام کرد. (درود بر او).

وی خاطرنشان کرد: برای چند پروژه بزرگ در حوزه مدیریت شهری توسط شهرداری سنندج مطالعاتی انجام شده است که امروز در این سفر از ضرورت اجرا و نحوه فعال سازی این پروژه ها مطلع شدیم.

وی گفت: تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان از مصوبات این سفر است که امیدواریم بتوانیم علاوه بر این اعتبار در سایر بخشها نیز مبلغی را تخصیص دهیم.

گفتنی است وزیر کشور از بافت سنتی و تاریخی سنندج از جمله بوستان شهدا و موزه مردم شناسی سنندج بازدید کرد.

انتهای پیام