اقتصاد آلمان رشد کرد – ایسناآمارهای رسمی نشان می دهد که اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال ۰.۱ درصد در مقایسه با برآوردهای اولیه از نرخ ثابت رشد اقتصادی رشد داشته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از ترکیه، گئورگ تیل، رئیس اداره آمار فدرال (دستاتیس) در بیانیه ای کتبی گفت: با وجود شرایط سخت در اقتصاد جهانی، اقتصاد آلمان در دو سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ جایگاه خود را حفظ کرد. ”

اقتصاد عمدتاً توسط مخارج مصرف نهایی خانوارها و دولت حمایت می شود.

Destatis می گوید که مصرف کنندگان از فرصت فعلی برای سفر و بیرون رفتن بیشتر پس از برداشته شدن محدودیت های کووید-۱۹ با وجود افزایش قیمت ها و بحران انرژی استفاده کرده اند.

هزینه مصرف کننده نهایی خانوارها در مجموع ۰.۸ درصد نسبت به سه ماهه اول افزایش یافته است، در حالی که دولت عمومی هزینه مصرف کننده نهایی را ۲.۳ درصد افزایش داده است.

تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در ماشین آلات و تجهیزات نیز در سه ماهه قبل (مثبت ۱.۱٪) پس از تعدیل قیمت افزایش یافت و تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در ساخت و ساز پس از یک زمستان معتدل و غیرمعمول خوب، کاهش قابل توجهی (منفی ۳.۴٪) را تجربه کرد. .

بوندس بانک پیشتر اعلام کرده بود که احتمال رکود در اقتصاد آلمان در حال افزایش است و تورم ممکن است در پاییز به ۱۰ درصد برسد.

انتهای پیام