افسردگی و 10 علامت هشداردهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی بخش عادی زندگی است. به طور طبیعی ، هنگامی که غمگین هستید ، وقتی عزیزی یا شغلی را از دست می دهید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که شما علائم افسردگی را به دلیل استرس در زندگی خود تجربه می کنید“افسردگی موقعیتی” تحت عنوان.

اکثر مردم از شر افسردگی موقعیتی خلاص می شوند ، اگرچه این روند ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. با این حال ، اگر علائم افسردگی از بین نرود و افسردگی با توانایی شما در عملکرد و زندگی عادی تداخل داشته باشد ، این چنین است. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی حاد” فراخوانده شد.

رکود بزرگ یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها طول بکشد. بنابراین شناخت علائم افسردگی بسیار مهم است تا بتوانید در صورت بروز علائم از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی بسیار زیاد است. مردم می توانند افسردگی شدید را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساس عذاب قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

غمگینی.

اگر غم و اندوه نشانه افسردگی باشد ، ممکن است با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. ممکن است متوجه شوید که هر چقدر هم تلاش کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. شما می توانید بدون دلیل مشخص مدام گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید می توانند احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف تجربه کنند و بیش از حد از خود انتقاد کنند.

تحریک پذیری

این علامت افسردگی می تواند شما را عصبانی ، مضطرب یا مضطرب کند. مردان مبتلا به افسردگی شدید اغلب افسردگی خود را از طریق پرخاشگری یا رفتار بی پروا نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر تمرکز کردن ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات برای شما مشکل است ، اینها ممکن است نشانه های افسردگی باشند. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند روند فکر آنها کند شده است.

علائم جسمی.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد و سردرد یا مشکلات گوارشی را تجربه می کنند که به نظر می رسد هیچ علت پزشکی دیگری نداشته و به درمان پاسخ نمی دهند.

اتلاف انرژی.

وقتی افسرده هستید ، ممکن است مدام احساس خستگی کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کاهش یافته است.

علائم افسردگی موقت

از دست دادن علاقه.

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، سرگرمی یا معاشرت است. همچنین می تواند مانند غفلت از مسئولیت ها و نظافت فیزیکی به نظر برسد.

برنامه خواب تغییر می کند.

اکثر افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که اغلب با مشکلات خواب همراه است. افراد مبتلا به افسردگی می توانند در خواب شبانه مشکل داشته باشند. همچنین ممکن است در طول روز بیش از حد خواب آلود باشند یا حتی کمی بخوابند.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود ، که شکستن آن دشوار است. خواب ضعیف حتی می تواند باعث افسردگی در برخی افراد شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند گامی مهم در بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه خود به غذا را از دست می دهند ، در حالی که برخی دیگر راهی برای جبران احساس افسردگی هستند.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به تفکر یا برنامه ریزی برای خودکشی اشاره دارد. افکار می توانند از ایجاد یک برنامه دقیق تا نظرات زودگذر متغیر باشند. این افکار شامل اقدام نهایی خودکشی نمی شود.

افکار مربوط به آسیب رساندن به خود یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید جدی گرفته شود. اگر به خودکشی فکر می کنید ، باید بلافاصله به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

اهمیت تشخیص علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر برخی از این علائم کلاسیک افسردگی را دارید و علائم آن شدید است و بیش از چند هفته طول می کشد ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مشورت با پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که سالانه حدود 17 میلیون آمریکایی از افسردگی رنج می برند. در بسیاری از موارد ، افسردگی درمانی با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود ، زیرا علائم افسردگی نادیده گرفته می شود.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در موارد شدید افسردگی بالینی ، درمان معمولاً بسیار موفق است. و هرچه درمان زودتر شروع شود ، موفق تر خواهد بود. پس منتظر نمانید.

اولین مرکز بهداشت پرستاری وی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در زمینه ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاران ، آمادگی خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز را با کادر مجرب و متخصص خود دارد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت های بهداشتی و پرستاران همواره خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت عزیزان خود را در اولویت اول قرار داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با متخصصان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید