افزایش ۱۲ سانتی متری هر نفر در فضاهای ورزشی سمنان تا پایان سال / افتتاح ۶ پروژه ورزشی در استانایسنا/ سمنان مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان قول داد تا پایان امسال ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر به سرانه فضاهای ورزشی این استان اضافه شود.

آقای محمدتقی علوی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: با استفاده از طرح های هفته دولت، هفته دفاع مقدس، هفته تربیت بدنی و ورزشی، قرارداد سحر و … سهم سرانه ورزش در این استان بیشتر خواهد شد. از ۸۰ سانتی متر
وی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در این استان ۷۳ سانتی متر است، افزود: با بهره برداری از پروژه های در دست ساخت، فضاهای ورزشی برای یک فرد در استان از ۱۰ به ۱۲ سانتی متر افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه به زیرساخت های ورزشی در شهرستان توجه زیادی شده است، ادامه داد: خوشبختانه برای پروژه هایی که این مدیریت دولتی در حال ساخت است، هم در قالب اعتبارات مسافرتی و هم در قالب اعتبارات ملی و منطقه ای اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طی دو ماه آینده تمامی مصوبات سفر رئیس جمهور به سمنان در حوزه ورزش اجرایی می شود، تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد پروژه های ورزشی این سفر فرخنده به زودی اجرایی می شود.

علوی بیان کرد: تکمیل پروژه بزرگ جانبازان و معلولان، سمنان، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شاهرود، سالن ۳ هزار نفری دامغان و چمن مصنوعی در شهرستان دامغان و از مهمترین این پروژه ها است.

مدیرکل ورزش و جوانان استانداری سمنان با اشاره به تلاش های این اداره کل در حوزه ورزش قهرمانی، افزایش سهم ورزشکاران منطقه در مسابقات کشوری و بین المللی را در آینده پیش بینی کرد.

قهرمانی غزل سلطانی تکواندوکار استان خود در بازی های کشورهای اسلامی و مدال نقره مصطفی امینی یکی از زمین های چتر نجات استان خود از مسابقات جهانی ۲۰۲۲ کره جنوبی و همچنین حضور چهار نفر از همشهریان خود در تیم ملی هاکی و کسب فنی ترین بازیکن مسابقات آسیایی توسط ورزشکاری از شهرستان خود در ماه های اخیر اظهار داشت: دولت سیزدهم برنامه های زیادی در زمینه ورزش همگانی دارد.

علوی از برنامه ریزی برای افتتاح و بهره برداری از ۶ پروژه ورزشی در هفته دولت خبر داد و گفت: سالن ورزشی کالاتی اسد میامی، چند زمین چمن مصنوعی و پروژه های دیگر آماده افتتاح برای ورزش و جوانان است. استانداری در هفته دولت

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان همچنین از راه اندازی دو پروژه ورزشی در هفته دولت برای امسال خبر داد و گفت: در مجموع ارزش پروژه های ورزشی آماده افتتاح در هفته دولت این استان ۲۲ میلیارد است. تومان.

علوی از افزایش چشمگیر بودجه اختصاص یافته به ورزش استانداری سمنان در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: اعتبارات اختصاص یافته به ۱۴۰۰ ورزشکار و جوان در استانداری از مرز ۳۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان گذشت در حالی که این اعتبارات در سال ۹۶ به ۱۳ میلیارد رسید. حالت. پارسال ۴۰۰ میلیون تومان بود. این نشان دهنده توجه ویژه ای است که دولت آیت الله رئیسی به حوزه های مرتبط با ورزش و جوانان دارد.

انتهای پیام