افزایش سرعت باد در جنوب کشور / ارتفاع موج تا ۳ مترسازمان هواشناسی نسبت به افزایش وزش باد از غرب به شمال غرب با طول موج تا ۳ متر هشدار داد.

با توجه به دندان های ما سازمان هواشناسی با هشدار نارنجی از افزایش وزش بادهای غربی و شمال غربی و ارتفاع موج در نواحی ساحلی به حدود ۲ متر در نواحی دریایی ۲ تا ۳ متر از یکشنبه شب (۸ فروردین) تا بعد از ظهر دوشنبه (۹ فروردین) در نواحی ساحلی و فراساحلی بوشهر و شرق خلیج فارس. گزارش شده است.

در این شرایط آب و هوایی خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قایق های تفریحی و شناورهای سبک، احتمال ایجاد اختلال در تردد توسط شناورهای نیمه سنگین، آسیب به قفس ها، پارگی تورهای ماهیگیری و آسیب به تاسیسات دریایی وجود دارد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، ممنوعیت شنا، جمع‌آوری تورها و تجهیزات ماهیگیری، پرهیز از شناورهای تفریحی و کشتی‌های سبک، محدود کردن فعالیت‌های دریایی و اتخاذ تدابیر برای جلوگیری از هرگونه خسارت در دستور کار این روز قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، در اخطار نارنجی پیش بینی می شود سازمان هواشناسی اثرات نامطلوبی بر جو و خسارات احتمالی داشته باشد. یک هشدار نارنجی برای پیکربندی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده مخرب صادر می شود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر