افزایش ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی برای مستضعفان گیلانایسنا/ گیلان استاندار گیلان: مقرر شد در صورت پیشرفت مطلوب در عملکرد شرکت مسکن، ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی برای مستضعفان گیلان که یکی از تعهدات شرکت مسکن با همکاری شرکت مساوان است افزایش یابد. در ساخت مسکن برای محرومان

اسدالله عباسی در بازدید از کارخانه سیمان دیلمان سهکل که با حضور مهندس سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان وطن در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به حضور این بنیاد برای محرومان کشور به عنوان یک فرد نمونه برای مدیریت جهادی گیلان کمک های فراوانی به همراه خواهد داشت.وی افزود: نگاه بنیاد مستضعفان بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری در راستای خدمت رسانی ایثارگرانه به مردم است. مردم، به ویژه در مناطق کمتر خوش شانس.

وی با اشاره به برنامه ریزی های روز اول سفر رئیس بنیاد مصطفی(ص) به گیلان، گفت: این قسمت از سفر به منظور محرومیت زدایی و مشاهده وضعیت راه های ارتباطی منطقه دیلمان انجام شده است. که به کارخانه سیمان متصل است و افزود: در این سفر وضعیت راه های ارتباطی املش به رحیم آباد، دیلمان به سیکول و جاده کمربندی سیکول، کریدور دالمان به کلیشم رودبار و شفت به زنجان بررسی شد تا بتوانیم از کمک ها استفاده کنیم. بنیاد مصطفی برای تسریع در اجراها.

نماینده عالی دولت در گیلان به محدودیت زمین در استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: در این زمینه با وجود متقاضیان زیاد و محدودیت زمین، خواستار واگذاری زمین به بنیاد مصطفی(ص) برای اجرای این طرح ملی که دستور احداث ۱۰۰ هکتار زمین را صادر کرده است، این بنیاد برای شرکت مسکن و مسکن شهرسازی است تا این طرح به سرعت اجرایی شود.

عباسی به سفر آتی مهندس فتاح در بهمن ماه امسال برای تحویل بیش از ۳۰۰۰ سند به خانواده ها اشاره کرد و گفت: مقرر شد در صورتی که عملکرد شرکت مسکن در ساخت مسکن مستضعفان به خوبی و رضایت بخش پیش برود، ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی انجام شود. برای مستضعفان گیلان که یکی از تعهدات این بنیاد است که با حمایت بنیاد ماساوان رشد خواهد کرد.

وی گفت: هدف گذاری ۳۷۰ روستای محروم گیلان برای توسعه زیرساخت ها، در دسترس قرار دادن و احداث استادیوم های ورزشی در روستاهای محروم و اختصاص آمبولانس های مجهز به شهرستان های نیازمند از جمله دیلمان سیاکول، رودبار و رانکوه املش از دیگر برکات سفر رئیس جمهور مستضعف در استان.

استاندار گیلان تعدادی از اقدامات خداپسندانه و موثر بنیاد مصطفی(ص) در کمک به محرومان در توزیع بسته های معیشتی در ایام کرونا و در طول سال افزود: و کمک بسیار خوبی برای دولت جهادی سیزدهم خواهد بود و با این کمک مدیران می توانند بهتر به مردم خدمت کنند و گیلان را توسعه دهند.

وی همچنین با اشاره به نشست بررسی وضعیت فعالیت کارخانه سیمان سیکل دلمان با حضور رئیس بنیاد مصطفی در کشور، تصریح کرد: تاسیس کارخانه سیمان در دلمان بر اساس حضور معدنی و بدون تامین زیرساخت های لازم از قبیل راه، گاز و برق.: بنیاد مصطفی(ص) هم اکنون با رویکردی همه جانبه در راستای ایجاد فرصت های شغلی پایدار و افزایش تولید، کیفیت و بهره وری و تامین زیرساخت ها با اولویت محرومیت زدایی در تلاش است. به منظور رفع مشکل محرومیت مشکلات تداوم فعالیت کارخانه سیمان و همچنین کمک به خدمات رسانی به مردم منطقه و این امری قابل تقدیر است.

عباسی تاکید کرد: وجود کارخانه سیمان باید در خدمت مردم باشد و علاوه بر تولید و اشتغال منشأ خیریه برای منطقه باشد.

انتهای پیام