افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان / پشت صحنه حادثه شیراز / پاسخگویی


«افزایش یک میلیون تومانی حقوق کارمندان»، «پشت‌پرده بررسی آخرین جزئیات حمله تروریستی به مقبره شاهسیرق شیراز» و «افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان» مهم‌ترین اخباری بود که به دام افتاد. چشم. از عموم در هفته دوم آبان ۱۴۰۱.

به گزارش ایسنا، این خبر مروری است بر مهمترین اخبار شورای اسلامی در هفته دوم آبان ماه ۱۴۰۱.

یکی از مهم ترین اخبار این هفته در «مثلث سبز» افزایش یک میلیون تومانی حقوق کارکنان بود که به پیشنهاد حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح شد.

افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان / پشت صحنه حادثه شیراز / پاسخگویی

حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس مصوبه امروز، حقوق کارمندان مجرد و متاهل یک میلیون تومان افزایش می یابد و مشمول مستمری ویژه خواهند شد، گفت: این مبلغ برای کارمندان متاهل یک میلیون تومان افزایش حقوق به اضافه فوق العاده حقوق ویژه و حقوق خانواده و اولاد است.

وی با تشریح افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان با مصوبه امروز مجلس، گفت: بر اساس مصوبه امروز مجلس، حقوق کارمندان علاوه بر افزایش یک میلیون تومانی افزایش یافته است. حقوق خانواده حدود ۲۰۰ هزار تومان و حقوق اولاد ۱۰۰ هزار تومان برای هر فرزند و آفرهای فوق العاده ویژه نیز اضافه می شود. بر این اساس، در صورتی که کارمند زن مجرد یا متاهل باشد، افزایش حقوق یک میلیون تومان به اضافه فوق العاده و در صورت متاهل بودن کارمند، یک میلیون تومان به اضافه حق فرزند به اضافه حقوق خانواده و فوق العاده های اضافی اضافه می شود.

خبر مهم بعدی مربوط به بررسی پشت صحنه آخرین جزئیات حادثه تروریستی شیراز توسط جلال زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شد.

افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان / پشت صحنه حادثه شیراز / پاسخگویی

وی با اشاره به اینکه حادثه شیراز یک اشتباه راهبردی برای آمریکا بود، گفت: آمریکایی ها به دنبال برهم زدن وحدت ملی مردم ایران هستند، بنابراین انتقام اولیه باید در جامعه باشد.

وحید جلال زاده در یک برنامه خبری تلویزیونی با عنوان «پشت صحنه بررسی آخرین جزئیات حمله تروریستی به مردم شیراز» شهادت جمعی از شهروندان در شاهچیراگ (سلام الله علیها) را تسلیت گفت. ). مردم ایران، رهبر معظم انقلاب و خانواده این شهدا گفتند: این روزها تحلیل های مختلفی در رسانه ها و جلسات کشوری انجام شده است اما پرداختن به خیابان و چهارراه تحلیل کافی نیست. باید از بازی بزرگ دنیا شروع کنیم، رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ماه امسال نظم نوین جهانی را متذکر شدند و آن را بسیار خطرناک دانستند و از مسئولان و نخبگان کشور خواستند آن و جایگاه اسلامگرایان را تحلیل کنند. جمهوری ایران در این ترتیب جدید می یابد

افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان یکی از پربازدیدترین اخبار این هفته در مجلس بود که این تصمیم دولت در زمینه حقوق و دستمزد توجه مردم را به خود جلب خواهد کرد.

بر این اساس، نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه (۱۷ مهرماه) جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و احیای حقوق کارکنان کشوری، لشکری ​​و بازنشسته را تصویب کردند. نماینده حاضر با ۱۹۸ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۴۶ رای ماخوذه موافقت کرد.

همچنین بر اساس یک ماده این قانون علاوه بر افزایش حقوق و دستمزد ناشی از تبصره (۱۲) ماده یک قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، از تاریخ ۱/۷/۱۳۰۱ سایر افزایش‌ها. مشمولان این قانون نیز خواهد بود.

کمیته نظارت بر رفتار مجلس روز شنبه ۱۶ آبان ماه اعلام کرد که روز یکشنبه ۱۷ مهرماه به شکایت پلیس از چهار نماینده مجلس رسیدگی خواهد کرد.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی اواخر مهرماه با ارسال نامه ای به مجلس از چهار نماینده مجلس، نمایندگان پزشکی تبریز، رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام و تیباد، سعیدی نماینده چابهار و نماینده مردم چابهار شکایت کرد. فرشادان سنندج.

به گفته رحیمی جهان آبادی، سردار اشتری مواضع این نمایندگان را در مورد پرونده قتل محصی امینی اعلام کرد و دلیل شکایت از این نمایندگان را ارشاد تقلب کرد.

مرسلم نماینده مردم تهران در مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران در خصوص موضوع شکایت نیروی انتظامی از ۴ نماینده گفت: نمی توان نماینده ای را برای اظهار نظر درباره سمت نمایندگی استیضاح کرد.

وی با اشاره به اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی در خصوص اظهارنظر نمایندگان به عنوان نماینده، تاکید کرد: نمی توان نماینده ای را برای اظهاراتی که به عنوان نماینده و در مقام نماینده بیان می کند مورد استیضاح و احضار قرار داد. دستگیر شد.

نماینده مردم چابهار در شورای اسلامی با اشاره به حوادث هشتم مهرماه زاهدان خواستار تسلیت این حادثه به مردم چابهار شد و کشته شدگان بی گناه را «شهید» دانست.

معین الدین سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به گفتگوی خود با رئیس جمهور در ۱۸ آبان ماه جاری در خصوص حوادث زاهدان اظهار داشت: پس از حوادث تلخ زاهدان، نمایندگان شورای منطقه سیستان و بلوچستان جلسات متعددی را با مقامات ارشد کشور برگزار کردند. مقامات از کشور؛ رئیس جمهور محترم، رئیس مجلس نمایندگان، وزرای اطلاعات و کشور و همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس؛ دیروز در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با جناب رئیس جمهور باز هم در دو زمینه از ایشان گلایه کردم.

خبر اعتماد مجدد مجلس به فاطمی امین از وزارت امنیت نیز از مهم ترین اخبار این هفته بود.

افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان / پشت صحنه حادثه شیراز / پاسخگویی

نمایندگان مجلس از ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه درخواست برکناری آقای رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت را بررسی کردند و نتیجه این جلسه تجدید رای اعتماد مجلس بود. در فاطمی امین. وزارت امنیت

به گزارش ایسنا، نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس نمایندگان و در حالی که در حال بررسی گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درباره لایحه یک فوریت قانون کنترل حقوق کارکنان دولت و لشکری ​​و لشکری ​​هستند. بازنشستگان، احمد امیرآبادی فرهانی پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان نیروی انتظامی و بررسی و تصویب نیروهای مسلح را مطرح کرد.

وزیر صمت در جریان رسیدگی به اتهامات وزیر صمت در شورای فاطمی امین گفت که مشکلات فعلی حاصل انباشت سال های گذشته است و من ضعف ها را می پذیرم.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی همچنین از حضور وزیر صنعت معدن و تجارت برای بررسی موضوع استیضاح خبر داد و گفت: آقای فاطمی امین ضمن تاکید بر اینکه مجلس و دولت مدافع شرایط و شرایط موجود نیستند. صنعت خودرو با اشاره به اینکه مشکلات کنونی نتیجه انباشت سال های گذشته است.

ابوالفضل عماوی در تشریح جلسه روز یکشنبه ۱۷ آبان فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: فراکسیون انقلاب اسلامی عصر امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت جلسه ای را برای بررسی برکناری آقای فاطمی امین برگزار کرد. . در این جلسه ۱۰ نماینده موافق و مخالف به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل استیضاح پرداختند. وزیر صلح برای تکمیل این نشست به سخنان نمایندگان پاسخ داد.

خبر موافقت اعضای شورای اسلامی با افزایش ۲۰ درصدی حقوق نیروهای مسلح نیز از جمله اخبار مهم این هفته بود.

کیومرث سرمدی عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی در خصوص لغو قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان با تعدادی از بیمارستان ها گفت: ابطال قراردادها اشکالات قانونی دارد و قابل پیگیری است.

وی افزود: این موضوع برای بازنشستگانی که بیمه تکمیلی دارند و بیمار هستند و باید هزینه آن را پرداخت کنند نیز مشکلات و سختی هایی ایجاد می کند.

آنطور که سید کریم حسینی یکی دیگر از اعضای کمیته اجتماعی شورای اسلامی در خصوص خبر لغو قرارداد بیمه تکمیلی مستمری بگیران با تعدادی از بیمارستان ها گفت: این موضوع در کمیته اعتبارات شورای اسلامی قابل پیگیری است. . کمیته اجتماعی هفته آینده در کمیته اجتماعی مطرح خواهد شد. پیگیری خواهیم کرد.

افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان / پشت صحنه حادثه شیراز / پاسخگویی

محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی این هفته نشستی سه ساعته با دانش آموزان نخبه دهه هشتاد برگزار کرد که در آن دانش آموزان نخبه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) در مشکلات، ترس ها و نگرانی های خود شرکت کردند. پیشنهادات و راهکارهایی در رابطه با مسائل نوجوانان، دانش‌آموزان و بهبود شرایط کشور که به صراحت مطرح کردند، در نهایت مقرر شد جلسه دیگری برای ادامه گفتگو تشکیل شود.

وی در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۷ آبان شورای اسلامی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز جوان و بسیج دانشجویی ضمن تسلیت حادثه جنایت تروریستی در حرم احمد بن موسی شهیراق (علیه السلام) گفت. که منجر به شهادت جمعی از هموطنان مظلوم شد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند برای مقابله با این بلایا نباید هیچ اقدام قاطع و عالمانه ای صورت گیرد و انشاالله مردم شاهد اقدامات قاطع جمهوری اسلامی باشند. در برابر این جنایات

قالیباف تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه باید بدانند که نمی توانند پشت نقاب داعش یا تلویزیون های لندن پنهان شوند و باید مسئول خون های ریخته شده در ایران باشند.

همانطور که در سخنرانی پیش‌فرض خود در آخرین جلسه علنی هفته دوم آبان ۱۴۰۱ گفت که جهان بدون آمریکا زیباتر است و منتقدان و معترضان ایرانی به جنگ‌افروزان باج نخواهند داد.

انتهای پیام