افزایش تیم های سلامت روان هلال احمررئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به حضور تیم های جادوگر در حوادث و بلایا از توانبخشی این تیم ها و افزایش تعداد آنها به ۳۹۱ تیم خبر داد.

محمد گلفشان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایرانوی درباره نوسازی و بازسازی تیم های سحر گفت: تیم های سحر از سال ها قبل شروع به کار کردند. همانطور که می دانید نام سحر برگرفته از عنوان سفیران پشتیبان روان است.

وی ادامه داد: از روزی که سلامت روان به یکی از ماموریت های سازمان جوانان هلال احمر تبدیل شد، تیم های سحر هر ساله برنامه ریزی کردند تا تمرینات خود را به پایان برسانند. تیم های جادویی باید آموزش های مدرن داشته باشند تا بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند، بنابراین به این معنا نیست که اعضای این تیم ها فقط یک بار آموزش را یاد بگیرند، بلکه آموزش آنها دائما به روز می شود.

رئیس سازمان جوانان انجمن هلال حمار با بیان اینکه در حال حاضر ۳۹۱ تیم از سحر نشاط حضور دارند، گفت: با توجه به عملکرد موفق این تیم ها به ویژه در مواقع بحرانی مانند زلزله سعی شده است تعداد آنها افزایش یابد. باران سیل آسا و غیره علاوه بر این تعداد آنها اکنون به ۳۹۱ تیم افزایش یافته است. از این تعداد، تیم های سحر در هشت فرمانداری آموزش تکمیلی را گذرانده اند که از ماه آینده به چهار فرمانداری دیگر اضافه می شود. ما در نظر داریم هر از چند گاهی چهار تیم منطقه را آموزش دهیم.

به گفته وی، اعضای تیم های سحر علاوه بر ارائه خدمات بهداشت روانی و حمایت روانی به آسیب دیدگان و آسیب دیدگان حوادث طبیعی، دوره های ویژه ای را نیز با موضوع محیط دوستدار کودک، اقدامات کمک های اولیه روانشناختی، رسانه و … می گذرانند.

ادامه مطلب: تیم های جادویی در حوادث و بلایا چه می کنند؟

گلفان با اشاره به حضور تیم های سحر در حوادث مختلف گفت: با حضور موفق تیم های سحر در کلانشهر و وقوع زلزله های مختلف، سیل و … مسئولان کشوری را بر آن داشت تا توجه بیشتری به این تیم ها داشته باشند. ما در هر شهر یک تیم خواهیم داشت. ما باید در هر شهری یک تیم جادویی داشته باشیم زیرا فرهنگ هر شهری با شهر دیگر متفاوت است و سعی داریم در هر شهر دو تیم آماده کنیم. این تیم ها با توجه به شناختی که از فرهنگ و اقلیم آن منطقه دارند، در صورت نیاز می توانند خدمات بهتری را به قربانیان ارائه دهند.

انتهای پیام