افراد بالای ۱۸ سال باید چهارمین دوز واکسن کرونا را تزریق کنندایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: برای تکمیل واکسیناسیون کلیه افراد بالای ۱۸ سال که نوبت سوم واکسن را دریافت کرده اند و شش ماه از تزریق نوبت سوم می گذرد باید به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند. برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا.

محمد میرزاپور در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تمام افراد ۵ تا ۱۸ سال نیز باید دو نوبت واکسن دریافت کنند و در این راستا واکسن کرونا در تمام مراکز بهداشتی و درمانی در ساعات کاری تزریق می شود.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش موارد مثبت در کشور و به منظور پیشگیری از شیوع مجدد بیماری در شهرستان اهر و اهمیت واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از همه همشهریان عزیز می خواهیم واکسیناسیون خود را تکمیل کنند. .

میرزاپور افزود: در حال حاضر میزان واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال که نوبت سوم واکسیناسیون را دریافت کرده اند ۶۳ درصد، ۵ تا ۱۸ سال برای نوبت اول ۷۴ درصد و ۵ تا ۱۸ سال برای نوبت دوم ۵۶ درصد است. .

وی برای جلوگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا در شهرستان اهر به چند نکته اشاره کرد و گفت: استفاده از ماسک در تمامی مجالس و در هوای آزاد نقش مهمی در کاهش انتقال این بیماری و مردم دارد. با علائم تنفسی (سرفه، گلودرد، تب و غیره) علائم دستگاه گوارش و غیره) تا بهبود علائم از حضور در اماکن عمومی و اجتماعات خودداری کنید.

میرزاپور تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اهر را ۱۲۶۹۶ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۰۷۹۱ مورد در نقاط شهری، ۱۹۰۵ مورد در مناطق روستایی و تعداد فوتی ها ۳۲۵ نفر بوده است.

انتهای پیام