افتتاح ۹۰۰۰ کلاس درس در هفته، دولت/تدارکات و تحویل ۲۰۰۰ میلیارد تجهیزات به مدارسرئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از افتتاح ۱۶۰۰ فضای آموزشی با ۹۰۰۰ کلاس درس جدید همزمان با هفته دولت با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: علاوه بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی، وسایل کمک آموزشی و هنرستان خریداری و به مدارس تحویل داده شد.

مهرالله رخشانی مهر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران. وی با بیان اینکه در هفته دولت و با توجه به نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، حدود ۱۶۰۰ فضای آموزشی با ۹۰۰۰ کلاس درس و زیربنا به مساحت یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع به بهره برداری می رسد، گفت: برای ساخت این مدارس. ، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه شد.

وی افزود: به طور متوسط ​​۲۷۰ هزار دانش آموز از کشور وارد این مکان های آموزشی مدرن می شوند و در مکان های استاندارد تحصیل می کنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۶ هزار و ۴۰۰ پروژه آموزشی در سراسر کشور توسط سازمان نوسازی مدارس در حال ساخت است، گفت: این ۶ هزار و ۴۰۰ پروژه به صورت پراکنده در سراسر کشور در حال ساخت است و ورودی تدریجی است. وارد چرخه محیط آموزشی کشور شود. ما پیش‌بینی می‌کنیم که با ساخت این فضاها در سال آینده، بیش از ۴۰۰۰۰۰ دانش‌آموز بتوانند وارد فضاهای نوسازی جدیدی شوند که در حال حاضر در حال ساخت هستیم.

رخشانی مهر افزود: همچنین سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی، وسایل کمک آموزشی و هنرستان خریداری کرده که توسط اداره کل ناحیه به مدارس تحویل داده شده است. سایر مدارسی که باید تجهیزات خود را ارتقا دهند باید از تجهیزات استاندارد استفاده کنند.

انتهای پیام