افتتاح بزرگترین کارخانه اسلایم کشور در کرجایسنا/ البرز بزرگترین واحد تولید اسلایم کشور با سرمایه ۳۰ میلیارد ریالی و ظرفیت تولید پنج تن و ۵۰ منبع مستقیم اشتغال و ۳۰ منبع اشتغال غیر مستقیم در کرج افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، غفور قاسم پور در مراسم افتتاحیه بزرگترین و متنوع ترین شرکت تولید اسلایم ایران واقع در ماهادشت کرج اظهار کرد: حرکت این جوانان در شرایط اقتصادی و تحریم به عنوان تولید کننده اسباب بازی در ایران قابل تقدیر است.

وی افزود: با کمی سرمایه گذاری ایجاد شغل برای ۵۰ نفر بسیار قابل تقدیر است و در این شرایط اقتصادی مانند جهاد در راه خداست.

قاسم پور با اشاره به اینکه جبهه های جنگ امروز علاوه بر حوزه های اجتماعی، امنیتی و سایبری حوزه های اقتصادی نیز هستند، تصریح کرد: دشمن تلاش می کند از این منطقه به ما آسیب برساند. به همین دلیل رهبر معظم انقلاب نیز هر سال را با نام های اقتصادی در حوزه تولید و اشتغال نام گذاری می کنند و همه موظفیم در این زمینه گام های موثری برداریم.

فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به تمرکز فرمانداری بر تشکیل ستادهای اقتصادی در شهرستان ها گفت: از این رو علاوه بر ستادهای اجتماعی، به زودی در فرمانداری شهرستان کرج ستاد اقتصادی نیز تشکیل خواهیم داد تا به مشکلات واحدهای تولیدی رسیدگی شود. افزایش تولید و ایجاد فرصت های شغلی

قاسمبور با بیان اینکه توسعه کشور تنها با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی محقق می شود، گفت: باید بروکراسی اداری کاهش یابد و به این افراد برای رونق تولید و اشتغال کمک شود. امروزه یکی از علایق سیستم عامل جوانان که با حمایت دولت میسر شده است، حضور سرمایه گذاران است.

به گفته قاسم پور، دولت و استاندار بر ایجاد فرصت های شغلی پایدار در استان تاکید کردند و اردوی اقتصادی با هدف رونق اشتغال و اقتصاد از هفته جاری آغاز می شود.

وی افزود: این مجموعه با وجود اینکه در خارج از شهرک صنعتی قرار دارد اما در منطقه تجاری و صنعتی واقع شده است. متعهد می شویم با تسهیل در توسعه فعالیت این واحدها، مشکلات را در ستاد اقتصادی رفع کنیم و زمینه فعالیت آنها را در شهرک صنعتی فراهم کنیم.

به دنبال افزایش اشتغال به ۲۵۰ نفر هستیم

همانطور که مدیرعامل شرکت تولید اسلایم گفت: فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ با تولید اندک سه نفره شروع کردیم و اکنون با سرمایه سه میلیارد تومانی توانستیم تعداد کارکنان را به حدود ۶۰ نفر برسانیم و توسعه دهیم. فعالیت های ما در نظر داریم با حمایت دولت نرخ اشتغال را به ۲۵۰ نفر برسانیم.

علی سای افزود: با تولید این نوع اسلایم توانستیم واردات این محصول از خارج از کشور را به طور کامل متوقف کنیم و از خروج ارزهای خارجی از کشور جلوگیری کنیم. اکنون صادرات به باکو و عراق در حال انجام است و ما منتظر مجوز سیب صلت برای صادرات در مقیاس بزرگتر هستیم که اکنون دریافت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه هنوز از تسهیلات دولتی استفاده نکرده ایم، گفت: امیدوارم با کمک مسئولان بتوانیم کارت بازرگانی بگیریم تا بتوانیم خودمان به صورت مستقیم مواد اولیه را وارد کنیم. قبل از تحریم ها مواد اولیه را ۱۱۲۰۰ تومان می خریدیم اما الان بیش از ۱۰ برابر شده و به ۱۶۵ هزار تومان رسیده است.

الساعی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل تولیدکنندگان عدم حمایت دولت است، گفت: با محل استقرار مشکل داریم. قرارداد فعلی ۵ ماه دیگر به پایان می رسد اما پس از گذشت چندین ماه درب کارگاه تولیدی برای دریافت استانداردهای لازم بسته شد، امروز افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، این واحد امروز سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ با مساحتی حدود ۱۴۰۰ متر و سرمایه گذاری مستقیم ۳۰ میلیارد ریال، بزرگترین و متنوع ترین واحد تولید اسلایم در ایران با ظرفیت تولید است. ۵ تن و ۵۰ نفر، ایجاد فرصت شغلی مستقیم برای ۳۰ نفر. فرصت های شغلی غیر مستقیم باز شده است.

انتهای پیام