افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی دریچه میکسوماتوز است. بافت اطراف دریچه میترال و وتر به طور غیرطبیعی کشیده شده است به طوری که دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود (نشت دریچه) نداشته باشند یا از نشتی خفیف تا آب بندی بسیار محکم دریچه شدت داشته باشند. البته اکثر مردم هیچ گونه نشتی یا نشتی نرم ندارند.

درصد کمی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شدید MVP شدید دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد که زنان دو برابر مردان رنج می برند. به خاطر داشته باشید که افتادگی دریچه میترال می تواند در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان رخ دهد ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

جدا شدن دریچه میترال قلب

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک اختلال مادام العمر است ، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هرگز علائمی ندارند.

بنابراین ، هنگامی که افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است شگفت زده شوند. اگر علائم ظاهر شود ، ممکن است به این دلیل باشد که خون در دریچه جریان دارد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سرگیجه یا سرگیجه
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در حین فعالیت بدنی یا دراز کشیدن
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری از بیماریهای قلبی دیگر علائم مشابه افتادگی دریچه میترال را ایجاد می کنند ، بنابراین تنها مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را مشخص کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلا افتادگی دریچه میترال را تجربه کرده اید ، در صورت تشدید علائم ، به پزشک خود مراجعه کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های بالا و پایین قلب چپ را کنترل می کند.

اگر قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در هنگام پمپاژ قلب به طور کامل بسته می شود و از جریان خون به محفظه فوقانی چپ (دهلیز چپ) جلوگیری می کند.

اما در برخی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال ، یک یا هر دو برگچه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشش بیش از حد هستند که باعث می شود قلب با هر انقباض مانند یک چتر به دهلیز چپ نزدیک شود. برآمدگی ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه نشت کند (نارسایی دریچه میترال) اگر فقط مقدار کمی خون به دهلیز چپ نشت کند ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد که نارسایی شدید دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سرگیجه ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم نویز کلیک است. اگر پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش دهد ، ممکن است صدایی را بشنود که انگار برگچه ها در حال بازگشت هستند و پس از آن در نتیجه جریان خون به دهلیزها ، صدای دیگری به گوش می رسد.

اسامی دیگر برای توصیف افتادگی دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه انعطاف پذیر
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال در میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی قلب میترال می تواند در هر فردی و در هر سنی رخ دهد. علائم شدید افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با چندین بیماری دیگر همراه باشد ، مانند:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری مامایی
• دیستروفی عضلانی
بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی می توان سر و صدا را تشخیص داد. علائم شایع شامل تپش قلب (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی است.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. اختلال در حرکت دریچه میترال می تواند صدایی مجزا به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است سوفل قلبی ناشی از جریان معکوس را بشنود.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید این نوعی سونوگرافی از قلب است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

اگر سر و صدا دارم باید چکار کنم؟

در صورت تشخیص سوفل پرولاپس دریچه میترال ، حتی کسانی که هیچ علامتی ندارند ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان جریان خون (برگشت) از دریچه در هنگام انقباض قلب استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) باشد که به آن MRI قلب نیز گفته می شود.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین معمولاً نیازی به درمان نیست.

افرادی که از نارسایی شدید میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، اغلب می توانند از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی سود ببرند. برای افرادی که به دلیل افتادگی دریچه میترال با نارسایی میترال علائم نارسایی احتقانی قلب دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
اگر در اکوکاردیوگرام نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت خطرناک هستند. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ورزش ها
• مسکن
تکنیک های آرام سازی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

داروهای مسدود کننده بتا ، که برای کاهش ضربان قلب هستند ، ممکن است برای افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، معروف به تاکی کاردی ، با افتادگی دریچه میترال باشد.

MVP بندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در شدیدترین موارد ، می تواند باعث اختلال ریتم قلب (آریتمی) شود ، که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

اگر افتادگی دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشت قابل توجه دریچه شود ، که “شکست مکرر” نامیده می شود ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا اگر دریچه نشت کند ، می تواند دهلیز را بزرگ کند. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات ریتم قلب شود ، مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” ، که می تواند منجر به لخته شدن خون شود. اگر لخته ها از قلب به عروق یا مغز منتقل شوند ، می توانند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

برای مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و قرار ملاقات در مرکز قلب و دیابت “اکسیر” الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. ۱۰

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید